president.gov.ua

Україна співпрацюватиме з Казахстаном у нафтогазовій сфері - заява

  Президенти України і Казахстану Петро Порошенко та Нурсултан Назарбаєв наголосили, що значна активізація торговельно-економічного співробітництва є одним із головних завдань двосторонніх відносин.

  Про це йдеться у спільній заяві глав держав, повідомляє прес-служба Президента України. 

  Глави держав засвідчили готовність до розширення співпраці за всіма напрямами, що становлять взаємний інтерес.

  "Підтверджено, що пріоритетними для розвитку взаємовигідної співпраці є такі галузі, як паливно-енергетична, сільськогосподарська, енергетичне, транспортне, гірничошахтне, агропромислове машинобудування, створення інфраструктурних об'єктів, авіаційна, космічна та інші cфери", - зазначається в заяві.

  У цьому контексті дана висока оцінка підсумкам 12 засідання спільної Міждержавної українсько-казахстанської Комісії з економічного співробітництва, яке відбулося 16 липня 2015 року в Києві.

  "Визначено, що основним напрямом двосторонньої співпраці стане організація на території Республіки Казахстан спільних підприємств з виробництва нафтогазового обладнання, залізничної продукції, комунальної, дорожньо-будівельної та підйомно-транспортної техніки, гірничошахтного устаткування. Українська сторона надасть технологічне сприяння в будівництві на території Республіки Казахстан комбікормових заводів, елеваторних і зерноочисних комплексів, молочнотоварних ферм", - йдеться у документі.

  Президенти привітали проведення в рамках візиту українсько-казахстанського бізнес-форуму та відзначили важливість налагодження коопераційних зв'язків між підприємствами і компаніями обох країн, у тому числі в рамках розширення міжрегіонального співробітництва, а також взаємодії у багатосторонніх форматах. Обговорюючи перспективи взаємної торгівлі, сторони відзначили, що приєднання Казахстану до СОТ створює сприятливі передумови для збільшення двостороннього товарообігу.

  Зазначається, що президент Казахстану Нурсултан Назарбаєв підтримав ініціативу України щодо приєднання до діалогового Форуму "Азія – Європа" (ASEM). Здійснення цього кроку надасть новий імпульс співробітництву між Європою та Азією, сприятиме сталому розвитку всіх учасників форуму та підтримці стабільності у світі.

  Нагадаємо, Казахстан розробив проект плану щодо збільшення товарообігу з Україною.

  Попередній матеріал
  Квіт: Понад 1,5 млрд грн закладено в бюджет для підвищення зарплат вчителів
  Наступний матеріал
  Сьогодні відбудеться відеоконференція Тристоронньої контактної групи
  Теги:
  Loading...