Україна-США
Україна-США 5.ua

Україна представить США план участі українських військових у боротьбі проти ІД у Сирії - ЗМІ

  У ході візиту міністра оборони США Ештона Картера в Київ цього тижня обговорюватиметься питання направлення українських військових до Сирії для боротьби з ІД.

  Про це повідомляє "Інтерфакс-Україна" з посиланням на британську газету "Independent".

  "Україна розробила плани для потенційної військової участі у боротьбі з ІД в Сирії з урахуванням таким чином, що існує можливість протистояння українських і російських військ на Близькому Сході. Документ із викладенням варіантів, складений Міністерством оборони України, стане предметом обговорення цього тижня під час візиту міністра оборони США Ештона Картера, який перебуває у світовому турне з метою заручитися підтримкою для ведення війни проти екстремістської групи джихаду", - йдеться у статті "Плани України приєднатися до боротьби проти ІД означають можливе зіткнення з російськими військами".

  У повідомленні йдеться, що цей документ розроблений за розпорядженням Президента України Петра Порошенка.

  "Ми підготували цілий ряд варіантів нашої підтримки боротьби проти ІД, у тому числі в Сирії, що може включати військовий контингент. Це може призвести до потенційного зіткнення з російськими військами", - повідомило джерело видання в українському уряді.

  Крім того, "Independent" вважає, що загартовані в боях на Донбасі військовослужбовці ЗСУ не упустять такої можливості. Газета нагадує, що в Україні є чотири полки військ спеціального призначення, а також підрозділ Головного управління розвідки Міністерства оборони - загалом 7 тис. військовослужбовців. Також є висококваліфіковані повітряно-десантні війська, частина мобілізованої армії чисельністю 200 тис. осіб, з яких 40 тис. на постійній основі б'ються з проросійськими силами на східному фронті країни.

  "З точки зору знання російської мови і тактики боротьби з російськими військами українці є світовими лідерами. Тим не менш, будь-яке розгортання військ у Сирії стане спірним питанням у Києві і потребуватиме парламентського голосування", - йдеться у статті в "Independent".

  Попередній матеріал
  Мінфін затвердив новий порядок адміністрування ПДВ
  Наступний матеріал
  Словаччина передасть Україні сертифікати гуманітарної допомоги на понад 40 тис. євро
  Loading...

  Британія направить до Лівії наземні війська для боротьби з "Ісламською державою"

  Нідерланди бомбардуватимуть "Ісламську державу" в Сирії

  Франція не припинить бомбити позиції "Ісламської держави", поки всіх терористів не буде знищено - Олланд

  США просять підтримки НАТО у боротьбі з "Ісламською державою"