goloskarpat.info

Україна постарається до саміту в Ризі виконати вимоги для запровадження безвізового режиму з ЄС - Шимків

  Україна до саміту "Східного партнерства" в Ризі готова виконати технічні вимоги для запровадження безвізового режиму з ЄС, тому очікує від Євросоюзу політичного сигналу про готовність до такого кроку.

  Про це заявив на брифінгу у вівторок в Києві заступник глави Адміністрації Президента Дмитро Шимків передає "Інтерфакс-Україна".

  "Завданням України є виконання всіх технічних вимог ЄС щодо запровадження безвізового режиму до саміту в Ризі. І ми не бачимо жодної причини, чому Україна не може виконати ці вимоги. А питання отримання безвізового режиму - це питання політичних дискусій європейської спільноти", - сказав Шімків.

  Зокрему, у свою чергу уповноважений президента з питань мирного врегулювання ситуації в Луганській та Донецькій областях Ірина Геращенко визнала, що крім технічної складової "є складова політична, яка зав'язана на війні в Донбасі".

  "Очевидно, що війна є тим чинником, який не надає оптимізму європейській стороні. Але українська сторона повинна виконати всі свої зобов'язання, що свідчитиме, ми своє домашнє завдання виконали. І якщо ми говоримо про двосторонній діалог, то ми чекаємо від вас політичного сигналу, коли його можна чекати", - сказала вона.

  "Ми повинні апелювати до світу, що Україна на сьогоднішній день є більш європейською, ніж багато інших країн, тому наші громадяни, українці, повинні отримати позитивний політичний сигнал від країн ЄС", - додала Геращенко.

  Попередній матеріал
  Обрали запобіжний захід трьом підозрюваним, що намагалися в центрі столиці вбити чоловіка
  Наступний матеріал
  Службовці Нацгвардії продали два бойові вертольоти, приховавши їх військове призначення - ГПУ

  Для України йдеться не про безвізовий режим, а про спрощення візового - МЗС Латвії

  ЄС затягує надання Україні безвізового режиму, бо остерігається потоку біженців через війну на Донбасі - експерт

  ЄС не надасть українцям безвізового режиму у травні 2015 року - Томбінський

  На саміті в Ризі Румунія підтримає надання Україні безвізового режиму з ЄС - Порошенко