ппп minfin.com.ua

Україна може до кінця року домовитися про реверс газу з Румунією

  Україна розраховує до кінця поточного року домовитися про відкриття ще одного реверсного потоку газу в країну – з Румунії, яка в 2016 році може отримати профіцит палива і торгувати ним.

  Про це журналістам сказав голова правління НАК "Нафтогаз України" Андрій Коболєв, пише finance.ua.

  "Ведеться робота з відкриття інтерконектора з Румунії в бік України. Переговори йдуть. Сподіваємося, що до кінця цього календарного року зможемо відкрити (маршрут – ред.), – сказав він. – Румунія наступного року стане нетто-експортером газу. У них буде профіцит близько 2 млрд кубометрів".

  За словами Коболєва, "Нафтогаз" має намір використовувати вже існуючі газопроводи з Румунії для поставок газу в Україну.

  Україна розраховувала в жовтні 2013 р. підписати угоду про постачання природного газу з території Румунії. Однак тоді виникли технічні складнощі з відкриттям даного маршруту. Компанія Transgaz SA, національний оператор газотранспортної системи Румунії, називала своїм пріоритетним завданням будівництво газопроводу між Румунією та Молдовою "Ясси-Унгени", і тому реверсна схема могла запрацювати, за оцінками румунської сторони, не раніше 2016 року.

  Попередній матеріал
  Естонія прагне до збільшення присутності сил НАТО в країні - прем'єр
  Наступний матеріал
  У Чернігові влаштували костюмований велопробіг

  Норвегія обійшла Росію за обсягами поставок газу до Західної Європи

  На Київщині двох працівників газової служби затримали на хабарі у 80 тис. грн

  Робоча група парламенту наполягає на перегляді встановлених тарифів на комуналку і цін на газ

  Онлайн-магазин App Store тепер є українською