facebook.com/theministryofdefence.ua

Україна і Данія розпочали військово-транспортну операцію з перевезення пального у Гренландії

  Сьогодні, 6 квітня, міністерствами оборони України та королівства Данія розпочали спільну українсько-данська військово-транспортна операція "Північний сокіл-2015" з перевезення пального на острові Гренландія.

  Про це повідомляє прес-служба Міноборони на своїй сторінці у Facebook.

  Захід проходить у відповідності до Меморандуму про взаєморозуміння у сфері авіаційно-транспортних перевезень та технічної угоди між Міністерствами оборони України і Данії.

  "У рамках заходу з військового майданчика аеропорту Бориспіль до авіаційної бази "Ольборг" Королівських ВПС Данії на літаку Іл-76МД ЗС України відбула група українських авіаторів на чолі з представником авації Командування Повітряних Сил Збройних Сил України полковником Сергієм Близнюком",  - йдеться у повідомленні прес-служби.

  Операція "Північний сокіл" проходить вже сьомий рік поспіль, до якої залучається близько 30 українських військовослужбовців у складі одного екіпажу та наземного інженерно-технічного персоналу бригади транспортної авіації Повітряних Сил ЗС України, що дислокується в Мелітополі.

  "У ході операції "Північний сокіл – 2015" українські військові льотчики планують перевезти військово-транспортним літаком Іл-76МД з авіабазиВПС США “Туле” на данську полярну станцію "Норд" на острові Гренландія близько 600 тис. л пального та іншого вантажу для забезпечення життєдіяльності цієї станції, підтримання натренованості льотно-інструкторського складу до польотів по міжнародних трасах", - зазначає прес-служба.

  Під час операції українські екіпажі планують виконати близько 60 польотів і провести у полярному небі більше 100 год. Завершити проведення операції планується 9 травня.

  У повідомленні також підкреслили, що на острові Гренландія українські військові льотчики виконуватимуть завдання у надзвичайно складних кліматичних умовах Арктики, які визначаються низькими температурами повітря аж до 50 градусів нижче нуля при швидкості вітру до 15-20 м/с. Також виконання операції ускладнюється через штормову погоду, відсутність наземних радіотехнічних засобів навігації та запасних аеродромів.

  Попередній матеріал
  Сили швидкого реагування НАТО розпочали перші військові навчання
  Наступний матеріал
  У Миколаєві затримали зловмисника із сумкою боєприпасів

  Данія підтримує направлення миротворчої місії ООН до України

  Данія надала українській армії дві фури з медобладнанням

  Україна і Данія домовилися про спрощення візового режиму

  Данія готова допомогти Україні у сфері модернізації енергетичної галузі