5.ua

Ухвалили все: результати засідання Верховної Ради

Україна визнала депортацію кримськотатарського народу 1944-го геноцидом. Парламент офіційно назвав політику Кремля етноцидом щодо кримських татар. За  це проголосували 245 депутатів. Крім того, Рада нарешті ухвалила увесь пакет безвізових законів.

Кілька спроб, тривалі умовляння, тиск з боку українців та європейців, і держава офіційно таки відмовилася від дискримінації за сексуальною орієнтацією. Тепер ухвалені зміни проаналізують європейські експерти і вирішать, чи відповідають законопроекти їхнім стандартам.

Ще вчора Єгор Соболєв із "Самопомочі" скаржився в соціальних мережах, що через позицію фракції з антидискримінаційної поправки дружина не пустила його додому. Тепер депутат з почуттям виконаного обов’язку може повернутися в сім’ю. Більшість із його фракції голосувала за. Утім  голосів все одно бракувало.

У сесійній залі незгодні голосували проти, а за її межами не шкодували погроз на адресу колег-депутатів. Обіцяли навіть "відлучити опонентів від церкви".

Попри тиск виборців  і всупереч голосуванню більшості фракції, не змінив свою позицію лідер "Самопочі" Олег Березюк. В кулуарах пояснюють: причиною тому - другий тур виборів міського голови у важливому для "Самопомочі" Львові. А голосування за антидискримінаційну поправку може погіршити ставлення консервативних львів’ян до Андрія Садового. На камеру ж лідер фракції "Самопоміч" твердить - проголосував би за поправку, якби вона по-іншому звучала.

Спікер Володимир Гройсман заспокоює - "сексуальна орієнтація" жодним чином не загрожує сімейним цінностям в Україні: "Ми виступаємо з вами за сімейні цінності. І ні в якому разі - я чую якісь фейки, що в україні можуть бути хоча б якісь одностатеві шлюби. Не дай Бог, щоб це відбулось. І ми ніколи це не будемо підтримувати".

Після численних спроб депутати нарешті усунули останню перешкоду на шляху українців до безвізового режиму. Але не виключено, що після вердикту з Європи до цих законів знову доведеться повернутися.

Така перспектива може чекати й на закони про арешт і спецконфіскацію майна, здобутого злочинним шляхом. А також  створення агентства з повернення та управління активами, нажитими незаконним шляхом.

Попередній матеріал
Державний борг України вдалося зменшити на $3 млрд - Яресько
Наступний матеріал
Лише дипломатія може повернути мир на Донбасі - ОБСЄ
Теги:
Loading...