саміт_Рига
5.ua

Учасники саміту в Ризі ухвалили підсумкову резолюцію

  Зона вільної торгівлі між Україною і Євросоюзом діятиме від 1 січня 2016 року. Країни ЄС, які ще не ратифікували угоду про асоціацію з Україною, закликали зробити це, щоби документ став чинним.

  Безвізовий режим Україна отримає після того, як виконає усі вимоги Єврокомісії. І це має бути підтверджено у відповідному звіті, що його ЄС оприлюднить наприкінці року. Про все це йдеться у підсумковій резолюції, яку ухвалили учасники саміту Східного партнерства у Ризі.

  Зачитав документ голова Європейської ради Дональд Туск. У заяві йдеться про те, що Україна може виконати План дій візової лібералізації вже 2015-го року. У такому разі Єврокомісія звернеться до країн-членів ЄС з проханням скасувати візовий режим. Також у декларації зазначено, що країни Євросоюзу позитивно сприймають прагнення України стати членом об'єднання. Коментуючи ці рішення, Президент Петро Порошенко зауважив, що всі політичні проблеми на шляху до безвізового режиму - зняті. Залишилося вирішити тільки технічні питання.

  "Емоції щодо спільної декларації в межах саміту - це нормально, як на мене. Адже навколо нас дуже складна ситуація. насправді після саміту у Вільнюсі усе навколо нас змінилося, але нічого не змінилося щодо наших намірів. І я цим задоволений і результатами саміту в цІлому, попри труднощі", - заявив Дональд Туск.

  "Як я вже зазначала, і Грузія і Україна активно працююють, щоби виконати критерії і вимоги. І якщо наприкінці року Європейська комісія дасть позитивну оцінку, тоді і Україна, і Грузія вже наступного року отримає безвізовий режим", - підкреслила прем'єр-міністр Латвії Лаймдота Страуюма.

  "Звіт Єврокомісії буде не пізніше 15 грудня. Ми чітко розуміємо, що це буде раніше. Скільки будуть коштувати реформи? Реформи будуть коштувати України візового режиму. І ми зробимо все, щоб цього досягнути", - стверджує Петро Порошенко.

  Також учасники саміту "Східного партнерства" ухвалили заяву щодо засудження анексії Криму Росією. Під нею підписи поставили представники усіх країн-учасниць, окрім Білорусі та Вірменії. Крім того, учасники саміту вкотре підтвердили свої позицію щодо дотримання територіальної цілісності України, чим підтримали резолюцію ООН. Під цим пунктом офіційні представники Мінська та Єревана свої підписи - поставили.

  Попередній матеріал
  Шевченківський суд заарештував полоненого ГРУшника Єрофєєва
  Наступний матеріал
  Робоча група парламенту наполягає на перегляді встановлених тарифів на комуналку і цін на газ

  Саміт у Ризі: Україна та Грузія можуть отримати безвізовий режим уже наступного року

  Саміт у Ризі не є зустріччю про членство в Євросоюзі - Юнкер

  Безвізового режиму на Ризькому саміті не буде, бо Україна багато чого не виконала – експерт

  Саміт у Ризі не є зустріччю про членство в Євросоюзі - Юнкер