У Європарламенті ухвалять резолюцію, яка засуджує Росію

  У Європейському парламенті у Страсбурзі в четвер відбудеться голосування щодо резолюції про Росію з акцентом на винесені російськими судами вироки естонському контррозвіднику Естонії Кохверу, українському кінорежисеру Олегу Сенцову і громадському активісту Олександру Кольченку.

  У проекті резолюції міститься вимога звільнити і повернути на батьківщину естонського громадянина Кохвера, який, як вважають автори документу, був незаконно викрадений на естонській території, тобто з території ЄС, повідомляє "Інтерфакс-Україна".

  Згідно з проектом резолюції, Європарламент також "рішуче засуджує незаконний вирок і тюремне ув'язнення Сенцова і Кольченка, закликає РФ негайно звільнити їх і гарантувати їм безпечне повернення в Україну".

  Вимагається негайне розслідування свідчень засуджених про застосування до них тортур, а також відповідних показань свідків, закликає зробити це розслідування відкритим для міжнародних експертів.

  Європейські парламентарії у проекті резолюції закликають до "звільнення всіх незаконно затриманих громадян України, у тому числі Надії Савченко, відповідно до узгодженого пакетом заходів з реалізації Мінських угод і зобов'язанням сторін звільнити всіх заручників і всіх, хто був затриманий у зв'язку з конфліктом в Україні".

  Європарламент, як наголошується у проекті резолюції, "висловлює жаль з приводу того, що законодавство і правосуддя в РФ використовуються як політичні інструменти, порушуючи міжнародне право і стандарти".

  Попередній матеріал
  Принц Йорданії офіційно оголосив про висунення своєї кандидатури на пост президента ФІФА
  Наступний матеріал
  Сьогодні Яценюк відвідає Словаччину