ЄС-чорний список 5.ua

У Європарламенті "чорний список" Росії вважають "шоу для власного народу"

  Свавіллям і шоу називають європейські політики так званий "Чорний список", що його запровадила Росія.

  У переліку - 89 осіб, яким заборонено в'їжджати на російські терени. Голова Європарламенту із закордонних справ Ельмар Брок обурився і назвав цей список Кремля не інакше, як шоу для власного народу, що будується на принципі "зуб за зуб". Адже ніхто з зазначених європейців не вчинив нічого протиправного, наголосив Брок.

  Водночас, депутат від Європарламенту Ребекка Гармс назвала санкційний список свавіллям. А уповноважений уряду Німеччини за співпрацю з Росією - Ґернот Ерлер заявив, що так Москва лише загострить конфлікт. У Брюсселі речник верховного представника ЄС з питань зовнішньої політики та безпеки Федеріки Могеріні Майя Косьянчич зауважила, що найбільше ЄС обурює - безпідставність і необґрунтовність такого рішення з боку російської сторони. Дотепер жодних роз'яснень щодо ухвалення санкцій проти майже 90-та європейців до ЄС не надходило.

  "У списку, який Росія оприлюднила - 89 осіб. У нас немає жодних пояснень щодо підстав ухвалення такого рішення. Наша позиція залишається незмінною. Для всіх імен у списку це рішення - необґрунтоване. Ми підтримуємо контакт з усіма, хто фігурує у чорному списку", - заявила Косьянчич.

  Нагадаємо, раніше європейські політики, які потрапили у список, заявили, що пишаються цим. "Я нічого не знав про цей список. Але це робить мені честь, коли така тоталітарна система, як Росія, таврує мене як ворога тоталітаризму", - заявив раніше німецький політик з партії Зелених Даніель Кон-Бендіт, ім'я якого значиться у списку. У тому ж дусі висловився і колишній міністр закордонних справ Чехії Карел Шварценберґ. "Коли я побачив інші імена, я з’ясував, що опинився у дуже поважному товаристві. Я розглядаю це як винагороду", - сказав він.

  Попередній матеріал
  У справі про вбивство Нємцова з’явилися нові свідчення і відео
  Наступний матеріал
  У Сумах попрощалися з героїчно загиблим добровольцем АТО

  Прем'єр Литви: російський "чорний список" - це частина пропагандистської війни

  Політики ЄС пишаються тим, що потрапили до "чорного списку" Путіна

  Президент Європарламенту готовий "вжити заходів" у відповідь на "чорний список" Путіна

  Генсек ООН обговорить із лідерами Євросоюзу ситуацію в Україні