5.ua

У Центрі протидії корупції сумніваються в успіху реформи прокуратури

Реформа прокуратури, напрацьована командою нового заступника генерального прокурора, може бути зіпсована на етапі затвердження в парламенті та помре на етапі її втілення.

Про таке в ефірі "5 каналу" заявив голова правління Центру протидії корупції Віталій Шабунін.

"Ні в кого немає питань, що прокуратуру потрібно реформувати. Концепція, запропонована новою командою заступника генпрокурора, є класною, ми над нею працювали разом. Ми можемо дискутувати по окремих нормах, але сама концепція правильна. Але проблема полягає в тому, що в нас багато правильних концепцій, у нас немає питань, як реформувати - у нас проблема з політичною волею, як цю реформу зробити. Якби Президент хотів реформувати прокуратуру, то напевно пан Сакварелідзе був не заступником, а Генпрокурором", – заявив Шабунін.

При цьому він зазначив: "Я скажу, що я помилився з тим, що у Президента і коаліції є політична воля реформувати прокуратуру – коли проект закону написаний робочою групою без змін ввійде в парламент, без глобальних змін буде проголосований в першому і другому читанні. Тому що я боюся, що хороша реформа помре на етапі вихолощення в парламенті, але це менша проблема. Але швидше ця реформа помре на етапі втілення в життя, бо якби Давид був Генпрокурором, то він би віджав всю вертикаль і структуру на виконання закону. Я сумніваюся, що теперішній генпрокурор захоче це робити, навіть якщо закон буде нормальним»,

Попередній матеріал
США і Євросоюз обмірковують нові санкції проти Росії - Нуланд
Наступний матеріал
До України з робочим візитом приїжджає голова МЗС Великої Британії Філіп Хеммонд

У Міністерстві юстиції хочуть нових змін законодавства про прокуратуру

Прокуратура й досі не почала готуватися до реформування – Вашадзе

Вашадзе анонсував скорочення у прокуратурі

Сакварелідзе презентує проект реформування Генеральної прокуратури – Вашадзе