twitter / Andrij Melnyk

У Парижі домовилися про відвід озброєння на Донбасі та вибори за українським законодавством - Олланд

  Президент Франції Франсуа Олланд повідомив про досягнення домовленостей у "нормандському форматі" про відвід від лінії зіткнення легкого озброєння "з початком завтрашньої доби".

  Про це він заявив після завершення сьогоднішніх переговорів "нормандської четвірки" за участі президентів України, Росії та Франції та канцлера Німеччини, передає УНІАН.

  За словами Олланда, переговори були присвячені імплементації Мінських угод, яку розглядали "у чотирьох вимірах". Першим виміром він назвав безпеку. "Ми хотіли мати гарантії, що відвід легкого озброєння, який було не так давно погоджено, міг би розпочатися з початком завтрашньої доби, і щоб по важкому калібру розпочався такий же процес", - сказав Олланд.

  Іншим аспектом він назвав безпечний та вільний доступ Спеціальної моніторингової місії "до всієї території України". Це включає початок заходів із розмінування та безперешкодні польоти безпілотників місії.

  Окрім того Олланд запевнив: проголошені так званими "ЛНР" та "ДНР" місцеві вибори будуть проведені у відповідності до українського законодавства, а їхня дата буде перенесена. За словами французького чільника, сторони витратили багато часу на політичний вимір Мінських домовленостей. "Ми домовилися, що місцеві вибори будуть проходити згідно з українським законодавством, але мають бути організовані у погодженні з робочою групою, щоб їхні результати були визнані і не були оскаржені. Вибори не повинні проводитися 18 жовтня, тому вони будуть перенесені на іншу дату. Для цього буде ухвалений окремий закон", - сказав він. Олланд додав, що після ухвалення відповідного закону, у термін дев`яноста днів "все має бути підготовлено для кампанії".

  Журналіст Олівер Керрол підсумував оголошені результати перемовин так: "Тож Мінські угоди не будуть продовжені, як це обговорювалось – Олланд каже, що всі угоди повинні бути виконані до кінця року. Ц річ з розряду: навряд".

  Попередній матеріал
  Росія дуже неохоче починає виконувати Мінські домовленості – Гримчак
  Наступний матеріал
  Президент оголосив про початок відведення легкого озброєння
  Теги:
  Loading...