Німеччина_поліція 5.ua

У Німеччині сили поліції готуються захищати саміт "Великої Сімки" від антиглобалістів

Німеччина в очікуванні саміту Великої Сімки. Засідання лідерів країн відбудеться за два дні в альпійському місті Гарміш-Патен Кірхен. До місця проведення стягнули посилені загони поліції.

17 тисяч правоохоронців мають у разі чого приборкати протести антиглобалістів, які вже звели своє наметове містечко. У неділю лідери Сімки говоритимуть про нагальні зовнішньополітичні питання. Окремо обіцяють зупинитися на обговоренні кризи на Сході України.

Купа правоохоронців, поліцейські машини і барикади - так боронять місце проведення саміту Великої Сімки. Засідання стартує вже цієї неділі у невеличкому курортному містечку Гарміш-Патенкірхен у розкішному замку Ельмау. І поки лідери  Німеччини, Франції, Італії, Великобританії, Японії, Канади та США ще тільки збираються, протестувальники вже влаштували поблизу наметове містечко. Один із наметів навіть з імпровізованою табличкою з українським прапором.

"Ми встановили наметове містечко. Кожен із нас має свої вимоги, але ми дружньо ставимося одне до одного. А місцеві взагалі носять нам пиво і смаколики", - бадьоро розповідає Бенджамін Расс, представник протестного руху "Стоп G7".

"Ми поки що не знаємо точної кількості людей, які встановили намети. За нашою інформацією, натепер прибуло близько 650 протестувальників. Але люди ще прибувають. Тож їх кількість може значно зрости. Але ми готові до будь-якого сценарію", - повідомив Петер Райхл, речник поліції міста Гарміш-Партенкірхен.

Побоювання правоохоронців небезпідставні. До саміту ще два дні, в Німеччині вже вирує протестний настрій. Подекуди не минає без сутичок із поліцією. Організатори протестів погрожують, що майже 10 тисяч демонстрантів вихідними поїдуть до місця проведення саміту, щоби штурмувати саміт, принаймні так написано на їхніх наліпках.

"Ми вимагаємо від Великої Сімки бути результативними. Перейти від обіцянок до справ. Потрібно виділяти більше грошей на допомогу бідним країнам, а також ми не маємо забувати про дискримінацію жінок. Як господарка саміту і жінка - канцлер Німеччини Ангела Меркель має порушити це питання", - стверджує протестувальник Андреас Хаберс.

На порядку денному саміту - питання зовнішньої політики. Лідери говоритимуть про торгівлю, а саме про трансатлантичну угоду між Європою та США. А ще клімат, енергетику та загрозу міжнародного тероризму. Обіцяють окремо приділити увагу кризі на Сході  України. Щоправда, Росія у цьому питанні свого слова не скаже. Адже її виключили зі складу Великої Вісімки після анексії Криму. І в найближчому майбутньому про повернення до групи не може й бути мови. Принаймні про це вже заявили і канцлер Німеччини - Ангела Меркель і прем"єр-міністр Канади - Стівен Гарпер.

Ганна Ільїних, "5 канал"

Попередній матеріал
Росія не збирається відступати і продовжує загострювати конфлікт – Веселовський
Наступний матеріал
Українська молодіжна збірна з футболу вийшла до 1/8 фіналу на світовій першості
Теги:
Loading...