мзс україна 5.ua

У МЗС узгодили з угорським послом питання розвідників та меншини на Закарпатті

  До МЗС України було запрошено Посла Угорщини в Україні Ерно Кешкеня.

  Про це повідомляє прес-служба МЗС. Під час зустрічі Перший заступник Міністра закордонних справ України Наталія Галібаренко висловила занепокоєння української сторони у зв'язку з опублікованим на сайті парламенту Угорщини протоколом засідання комітету з питань національної безпеки. У цьому зв'язку увагу Посла було привернуто до безпрецедентних з часів незалежності України висловлювань угорського Міністра - керівника Канцелярії прем'єр-міністра Угорщини Яноша Лазара під час виступу на згаданому засіданні щодо діяльності угорських спецслужб на території України. Було наголошено на неприпустимості здійснення угорськими спецслужбами операцій на території України без погодження з українськими партнерськими службами.

  "Угорщина межує з країною, яка бере участь у збройному конфлікті. У зв'язку з цим угорські агенти активно працювали в Києві, як і шпигуни інших сусідів по регіону, для гарантії того, що політичні лідери можуть просувати інтереси Угорщини", - заявив Лазар.

  Крім цього, були спростовані звинувачення, висловлені на адресу МЗС України щодо нібито перешкоджання угорській стороні в наданні допомоги угорській національній меншині, яка компактно проживає на Закарпатті. Галібаренко висловила сподівання, що українсько-угорський діалог й надалі розвиватиметься у дусі взаєморозуміння та добросусідства, які традиційно притаманні відносинам між двома державами.

  Попередній матеріал
  Я не почуваюся зрадницею своєї країни – Гайдар
  Наступний матеріал
  РНБО прискорить подання позовів щодо відшкодування збитків від російської окупації