Юха Сипіля, лідер Центристської партії
5.ua

У Фінляндії на парламентських виборах перемогла опозиція

  Центристська партія на чолі з бізнесменом-мільйонером Юхою Сипілею, як і передбачали соціологи, отримала найвищу підтримку.

  За неї фіни віддали понад 20 відсотків голосів.

  Водночас, за консервативну Коаліційну партію влади, яку очолює чинний прем'єр Олександр Стубб, проголосувало майже на три відсотки менше.

  За попередніми підрахунками, досить високий результат - близько 17 відсотків - отримала і крайньоправа партія "Істинні Фіни", що виступає за жорсткий контроль над імміграцією.

  Після остаточного підрахунку голосів центристи мають сформувати новий коаліційний уряд. Збираються також і взятися до виконання передвиборчих обіцянок. Зокрема, відмовитися від політики економії і створити в державі, що потерпає від рецесії, 200 тисяч нових робочих місць.

  "Ми беремося до роботи негайно. Ситуація у Фінляндії зараз дуже непроста, і знадобиться щонайменше десять років, щоби її нормалізувати" - зазнчив лідер Центристської партії Юха Сипіля.

  У свою чергу прем'єр-міністр Фінляндії Олександр Стубб сказав: "Хочу привітати Центристську партію з перемогою на цих виборах. Поки ми маємо лише попередні результати, але перевага цієї політсили вже очевидна."

  Попередній матеріал
  Сьогодні суд продовжить розгляд справи Пукача
  Наступний матеріал
  Сьогодні на території України оголошено штормове попередження

  У Фінляндії сьогодні обирають новий парламент

  Президент Фінляндії не братиме участі у параді 9 травня у Москві

  Президент Фінляндії виступає за "повну ізоляцію Росії"

  Між Фінляндією та Естонією виникла дипломатична криза через націоналістичні висловлювання