5.ua

Турчинов: Невиконання Будапештського меморандуму показало безглуздість роззброєння і повну руйнацію системи колективної безпеки

  Невиконання Будапештського меморандуму засвідчило повну руйнацію світової системи колективної безпеки.

  Про це заявив секретар Ради національної безпеки й оборони Олександр Турчинов у день 21-ї річниці підписання міждержавного документа, передає прес-служба РНБО.

  "21 рік тому, 5 грудня 1994 року було підписано Будапештський меморандум. У той час Україну, зовсім молоду незалежну державу, якій виповнилося три роки, переконували в тому, що ядерна зброя їй не знадобиться, адже гарантами її суверенітету, недоторканності кордонів та незалежності виступили такі надпотужні держави, як США, Великобританія та Росія. Тоді політичне керівництво України повірило у дієвість міжнародних гарантій, але через 20 років виявилось, що гарантії були порожніми", – заявив Турчинов.

  На його думку, невиконання країнами-гарантами меморандуму своїх зобов'язань засвідчило "безглуздість роззброєння".

  "Невиконання Будапештського меморандуму довело безглуздість роззброєння, засвідчило повну руйнацію системи колективної безпеки, перевело парадигму нового сторіччя у середньовічний формат "права сили", що створює потенційну загрозу для всіх", – додав секретар РНБО.

  Нагадаємо, як заявив в ефірі "5 каналу" секретар Ради національної безпеки й оборони Олександр Турчинов, Путін намагатиметься знищити Україну як незалежну демократичну державу.

  Попередній матеріал
  СБУ блокувала кілька спроб незаконного перевезення товарів до "ДНР"/"ЛНР"
  Наступний матеріал
  Туреччина припинила авіаудари по Сирії після інциденту з російським Су-24 - ЗМІ
  Теги:
  Loading...