депутати 5.ua

Тривають консультації щодо повернення у держбюджет грошей, набутих злочинним шляхом

Тривають політичні консультації щодо законопроекту про спецконфіскацію, тобто про повернення у держбюджет грошей, набутих злочинним шляхом

Депутати й досі не спромоглися включити це питання до порядку денного пленарного засідання Верховної Ради, а зробити це намагаються ще від вівторка. Сьогодні ж до документа внесли правки. Тож, згідно з ним, закон стосуватиметься тих держслужбовців, яких звинувачують, зокрема, у розкраданні державного майна.

Крім того, накладатимуть арешт на майно лише чиновників, які перебувають у міжнародному розшуку протягом півроку. І в разі якщо це майно арештують, за змінами, воно зберігатиметься на рахунках міністерства фінансів. Активно закликають голосувати за цей закон "Народний фронт" та "Блок Петра Порошенка". Частина депутатів "Самопомочі" вважають, що спецконфіскацією має опікуватися винятково Генпрокуратура.

"Цей закон стосується виключно коштів, не вказаних у деклараціях, і облігацій державної позики. Ми приймаємо закон не проти Януковича, ми приймаємо закон проти всіх держслужбовців, які вкрали кошти і котрі не можуть показати джерела надходження і сховалися від правосуддя за територією держави", – заявив нардеп від фракції "Блоку Петра Порошенка" Юрій Луценко.

"Ми вимагаємо від Генеральної прокуратури звіту яким чином відбувається розслідування по Януковичу і компанії і чому на сьогоднішній день немає заочних осуджень і чому на сьогоднішній день за законними вироками не здійснюється конфіскація цього майна, а Верховна Рада змушена в неконституційний спосіб приймати рішення за судову систему і за прокуратуру", - зазначила депутат від "Самопомочі" Олена Сотник.

Попередній матеріал
Путін розповів, скільки Росія витратила на війну в Сирії
Наступний матеріал
В Україні необхідно створити антикорупційний суд – Шабунін
Теги:
Loading...

Рада ухвалила "безвізовий" закон щодо процедури спецконфіскацій

Верховна Рада затвердила угоду про державні закупівлі

Рада проголосувала за президентські зміни до закону про електронне декларування