rbc.ua

Безвіз для України: чому в ЄС сьогодні не ухвалили механізм призупинення

  Країни-члени ЄС чекають на поступки з боку Європейського парламенту

  Сьогодні, 29 листопада 2016 року, у Брюсселі були проведені переговори щодо механізму призупинення дії безвізового режиму. Зустріч завершилася без ухвалення рішення. Про це інформує "Європейська правда".

  "Переговори, що відбулися у Брюсселі вранці, не дозволяють говорити про успішне завершення тріалогу", – сказав один зі співрозмовників.

  Відомо, що країни-члени ЄС чекають на поступки з боку Європейського парламенту. Зокрема, йдеться про суперечку щодо визначення категорій осіб, на яких поширюватиметься призупинення на першому етапі. ЄП наполягає, що має бути можливість зупиняти безвіз для окремих категорій громадян. Франція та Німеччина вважають, що призупинення має стосуватися одразу всіх громадян країни, яку Єврокомісія визнає проблемною.

  "Ще одним проблемним питанням, за деякими даними, є юридичний статус можливого рішення про призупинення безвізу. Йдеться перш за все про те, чи потребує дане рішення погодження із Європарламентом", – йдеться в повідомленні.

  Нагадаємо, безвізовий режим для України та Грузії запрацює лише після узгодження загального механізму призупинення безвізу. Сьогодні раніше стало відомо, що в Європарламенті "механізм призупинення" за складеним розкладом мають розглянути тільки в січні 2017 року.

  Попередній матеріал
  Януковича використали як елемент "гібридної війни" – експерт
  Наступний матеріал
  В Одесі невідомі побили і підстрелили іноземця

  Сьогодні у ЄС обговорять новий "механізм призупинення" безвізового режиму

  Безвіз для українців: У Європарламенті "механізм призупинення" розглянуть тільки в січні 2017 року

  "Безвіз і нині там": Із якими настроями Київ і Старий Світ підходили до саміту Україна–ЄС

  Іспанія виступає за негайне надання українським громадянам безвізового режиму – прем'єр-міністр