фото РБК-Україна

Томбінський прокоментував урядові закони про повернення "корупційного" майна

  Голова представництва ЄС в Україні Ян Томбінський підтримав прийнятий сьогодні законодавчий пакет щодо повернення і конфіскації активів і визнав його відповідність стандартам ЄС.

  Відповідна заява сьогодні опублікована на сторінці представництва ЄС в Україні у Facebook.

  Передусім Ян Томбінський заохотив Верховну Раду і місцеву владу в Україні "докласти зусиль із впровадження антикорупційних складових Плану дій з візової лібералізації та повного виконання рекомендацій Європейської Комісії з останнього Звіту про прогрес щодо цих питань".

  Посадовець назвав "справедливою" особливу увагу до питань, що стосуються повернення і конфіскації активів, нажитих незаконним чином. "Повернення активів – ключовий компонент у боротьбі проти корупції, а також проти інших фінансових та економічних злочинів і організованої злочинності. Таке повернення здатне зробити вагомий внесок у загальний процес реформ і економічне відновлення України, а також збільшити відчуття справедливості в країні", – упевнений Томбінський.

  Він нагадав: Україна взяла на себе зобов’язання створити національний орган, який опікуватиметься питаннями повернення активів. Крім того, Київ зобов’язався забезпечити управління відчуженими і конфіскованими активами, а також вибудувати ефективну міжвідомчу координацію для реєстрації повернених активів. "У цій сфері більше не можна гаяти час", – підкреслив Томбінський, тому закликав Верховну Раду негайно розглянути відповідне законодавство, яке все ще потребує ухвалення.

  Останні зміни, обговорені в парламенті, викликають деякі занепокоєння з приводу того, чи відповідають вони бажаним стандартам ЄС, зазначив посадовець. Він пояснив: нове законодавство щодо повернення і конфіскації активів, запропоноване Кабінетом міністрів України (йдеться, зокрема, про пакет законопроектів 2540a, 2541a, 3040), можна розглянути "як конструктивну нормативну базу, що повністю відповідає європейським стандартам та реалізує їх. Запропонований урядом законодавчий пакет керується багатьма принципами, що містяться у законах ЄС".

  При цьому Томбінський зазначив: в інших країнах Європи існують набагато рішучіші механізми, які передбачають застосування потенційно ефективніших інструментів, водночас пропозиція українського уряду намагається задовольнити у найкоротші терміни найнагальніші потреби та відреагувати на стан справ у національних правоохоронних органах і органах юстиції. "У зв’язку із цим запропоновані ініціативи повинні зберігати витончений баланс між, з одного боку, необхідністю повертати доходи, отримані у злочинний спосіб, а з іншого – гарантувати справедливий суд і стабільність майнових відносин", – підсумував представник ЄС.

  Нагадаємо, сьогодні Рада прийняла 5 із 6 законів, необхідних для безвізового режиму.

  Попередній матеріал
  Суддя, який вів справу Єфремова, взяв самовідвід
  Наступний матеріал
  Світові ЗМІ опублікували роботи українського дизайнера, який "переніс" античних богів у сьогодення
  Теги:
  Loading...