5.ua

Те, що інші країни починають вказувати, як Україні писати Конституцію, є проблемою - експерт

Є сумніви, що оновлений проект закону про зміни до Конституції був переглянутий профільним комітетом парламенту.

Про це в ході телемарафону "Україна понад усе" на "5 каналі" заявив Ігор Когут, голова Ради лабораторії законодавчих ініціатив, член Конституційної комісії.

"Сумно, що ситуація склалася таким чином (при голосуванні в Раді – ред.). Зміст конституційних змін важливіший, але є війна. І є ця обставина окупації частини Донбасу, анексований Крим, і є оцей пункт, який скаче до перехідних положень… Дискусія йшла з пізнього вечора вчора. У мене питання – чи текст проекту був переглянутий комітетом?" - сказав експерт.

За його словами, загроза є в тому, що міжнародні партнери починають впливати на конституційний процес в Україні.

"Загроза є тільки в тому, що занадто багато зовнішніх акторів починають вказувати нам, що нам робити з нашою Конституцією. Тут потрібно нардепам проявити державницьку позицію, не здавати жодних позицій. Тиск відбувається через так звані "Мінські угоди"… Чому так звані, бо вони нездатні зупинити навіть цю війну", - каже Когут.

Як повідомляв 5.ua, Рада прийняла постанову про направлення внесеного Президентом України проекту змін до Конституції до Конституційного суду.

Президент України Петро Порошенко в ході виступу в парламенті наголошував, що головною одиницею самоврядування стануть громади. Також він запевнив, що ніякого "особливого статусу" для Донбасу не передбачено.

Попередній матеріал
Британський фотограф створює неймовірні картини з їжі
Наступний матеріал
Сьогоднішнє голосування не звільняє терористів від відповідальності, але відкриває їм шлях до цього - Рахманін