5 канал

Сушко: Технічна сторона виконання плану дій з візовою лібералізацією не є бездоганною

Не лише від Європейської Комісії залежатиме, чи будуть їздити українці без віз.

Як повідомив журналіст "Радіо Свободи" Рікард Йозвяк у Twitter, публікація доповіді щодо візової лібералізації для України та Грузії відкладено до закінчення саміту Європейської комісії. Ці доповіді мали бути оприлюднені завтра, 15 грудня.

В ефірі "5 каналу" в ході телемарафону "Україна понад усе" керівник громадської ініціативи "Європа без бар'єрів" Ірина Сушко прокоментувала цю інформацію.

"Це пов'язано в першу чергу з тим, що, давайте визнаємо, технічна сторона виконання плану дій з візовою лібералізацією не є бездоганною. Тобто ми не можемо сказати, що абсолютно всі питання закриті і це би дало, скажімо, Європейській комісії без будь-яких сумнівів, умовно кажучи, завтра чи післязавтра, що ми рекомендуємо скасовувати візи для громадян України", - сказала вона.

За словами керівника громадської ініціативи, деякі рекомендації щодо візового режиму з ЄС залишилися невиконаними, тому Європейська комісія матиме нагоду порадитися і провести певні публічні дискусії з Радою Європейського Союзу.

"На жаль, ще деякі рекомендації залишилися невиконаними, і саме через це, я думаю, що Європейська комісія матиме нагоду порадитися і мати певні публічні дискусії з Радою Європейського Союзу, яка, як ми знаємо, має відбутися найближчими днями у Брюсселі. І швидше за все, що Європейська комісія, яка відповідає за технічну сторону процесу, захоче заручитися підтримкою у Ради Європейського Союзу і представників, наприклад, європейського парламенту, для того, щоб переконатися, чи все-таки давати позитивний звіт по Україні, бо головна ключова річ, я хочу, щоб всі це розуміли, що не лише від Європейської Комісії залежатиме, чи будуть українці їздити без віз", - зауважила Сушко.

Нагадаємо, як заявив єврокомісар з європейської політики сусідства та переговорів про розширення Йоханнес Хан перед засіданням Ради ЄС із закордонних справ, Єврокомісія надасть позитивні рекомендації щодо скасування безвізового режиму з Україною.

Попередній матеріал
Усі українські судді пройдуть первинне оцінювання
Наступний матеріал
У мережі з'явилося відео футбольного матчу 1976 року, де уболівальник танцює гопак з прапором України