glavred.info

Суд ЄС скасував санкції проти Азарова і його сина, але арешту з активів не зняв

  Генеральний суд Європейського Союзу скасував перше рішення Ради ЄС застосувати санкції по відношенню до колишнього прем'єр-міністра Миколи Азарова та його сина Олексія.

  Відповідне рішення було виголошено сьогодні, 28 січня, в Люксембурзі, передає "УНІАН".

  Суд взяв до уваги, що лист, наданий Генпрокуратурою як підстава для ухвалення рішення застосувати санкції, не надав жодних деталей щодо висунутих звинувачень. "До особи не можна ставитися, як до відповідальної за зловживання державними коштами на підставі того, що вона є об'єктом попереднього розслідування у третій країні без того, щоб Раді було відомо про питання, з приводу якого висунуті можливі звинувачення щодо особи в цьому розслідуванні", - пояснив суд.

  Суд вирішив, що замороження активів не відповідає критеріям, а тому скасував санкції за період з 6 березня 2014 року по 5 березня 2015 року. 

  Разом з тим, у силі залишається друге рішення Ради ЄС, яким санкції було продовжено ще на один рік. Тому, на відміну від свого сина Олексія, який не був включений до другого списку, Микола Азаров залишається під санкціями.

  Видання "Європейська правда" уточнює, що юридично рішення суду ЄС не означає невідкладного зняття арешту з активів. Це пов'язано із особливостями санкційного механізму: Рада ЄС щороку ухвалює нові санкції, які щоразу треба оскаржувати наново. Таким чином, у четвер було скасовано виключно той арешт, що діяв з березня 2014 по березень 2015 року. Нині (по 5 березня 2016 року включно) діє наступне рішення Ради ЄС, яке зараз ще перебуває на розгляді суду в Люксембурзі.

  Крім Азарових, суд зняв санкції із колишнього голови Нацбанку Сергія Арбузова та екс-міністра енергетики Едуарда Ставицького.

  Нагадаємо, минулого тижня Яценюк закликав пришвидшити конфіскацію активів режиму Януковича.

  Попередній матеріал
  "Укрзалізниця" перейде на "нові рейки" до 1 березня - Пивоварський
  Наступний матеріал
  Штайнмаєр звинуватив Лаврова у втручанні у внутрішні справи Німеччини
  Теги:
  Loading...

  Під час вбивств на Майдані Янукович і Азаров вели переговори зі спецслужбами РФ – прокурор

  У парламенті Канади закликали не скасовувати санкцій проти Росії

  ПАРЄ визнала законними санкції проти депутатів, які відвідують окупований Крим

  Кемерон не виключає розширення санкцій проти Росії через причетність Кремля до смерті Литвиненка