фото Мінінформполітики

Стець: "Перекриття інформаційного кисню в умовах війни – це державна зрада"

  Міністерство інформаційної політики виявило численні факти незаконного відключення енергопостачання телевеж, через що припинялась трансляція програм телебачення, радіомовлення та цифрових потоків по всій території України.

  Відповідне повідомлення з’явилось на сайті відомства.

  Там зазначено, що 25 травня прем’єр-міністр України підписав ініційовану Міністерством інформаційної політики та підтриману урядом постанову "Питання забезпечення сталого функціонування об’єктів державної власності, що мають стратегічне значення для економіки і безпеки держави у сфері телекомунікацій та зв’язку, в особливий період".

  "Відключення від електропостачання телевізійних веж – це таке саме сприяння терористичним організаціям, як і постачання сепаратистам вогнепальної зброї з боку Росії. Будь-хто з чиновників, хто спробує перекрити український інформаційний кисень, має нести відповідальність за посягання на суверенітет України. Це державна зрада!" – підкреслив голова МІП Юрій Стець.

  У повідомленні зазначається, що Міністерство інформаційної політики, в рамках діяльності Комісії з питань забезпечення стабільного функціонування системи національного телебачення і радіомовлення, провело моніторинг, який зафіксував численні факти незаконного відключення енергопостачання регіональних філій Концерну РРТ. Через припинення електропостачання телевеж, припинялась трансляція програм телебачення, радіомовлення та цифрових потоків. Зазначені події мали місце по всій території України, що обумовило необхідність прийняття рішення на рівні центральних органів виконавчої влади.

  Основною метою постанови, кажуть у МІП, є створення умов для забезпечення безперебійного електропостачання об’єктів державної власності, що мають стратегічне значення у сфері телекомунікацій та зв’язку. З цього приводу голова відомства зазначив: "Відсутність доступу до інформації в країні, яка переживає військову агресію, несе загрозу безпеці її громадян, інспірування агресором неправдивої інформації за умов відсутності у загальному доступі інформації, що продукується державою та українським ЗМІ, може призвести до штучного підбурювання суспільства через інформаційно-психологічні спецоперації, які ми кожного дня бачимо в російському інформаційному просторі".

  Розробка проекту постанови "Питання забезпечення сталого функціонування об’єктів державної власності, що мають стратегічне значення для економіки і безпеки держави у сфері телекомунікацій та зв’язку, в особливий період" є черговим кроком МІП в рамках програми забезпечення інформаційної безпеки України – кажуть у міністерстві.

  Попередній матеріал
  На зустрічі в Мінську російські генерали відмовились від захоплених під Щастям ГРУшників - Геращенко
  Наступний матеріал
  Терористи обстріляли селище Родина, поранено четверо бійців батальйону "Айдар"

  Мінінформполітики найближчим часом почне набір журналістів у "Ukraine tomorrow" – Стець

  У Криму найближчим часом відновлять українське радіомовлення - Стець

  Мінінформполітики створило експертну раду для розробки концепції інформаційної безпеки - Стець

  Телевежа на горі Карачун уже запрацювала – Мінінформполітики