США очікують реформ від України попри відставку Абромавичуса

Сполучені Штати очікують реформ від України навіть попри відставку міністра економрозвитку і торгівлі Айвараса Абромавичуса

Про це на брифінгу заявив речник Держдепартаменту США Джон Кірбі. На його переконання, урядовець разом зі своєю командою успішно здійснював економічні реформи в Україні, спрямовані на стабілізацію економіки, викорінення корупції та відповідність України вимогам програми кредитування МВФ.

Кірбі вважає, що на багатьох напрямках Абромавичус змінив ситуацію в економіці, бо ставив інтереси країни вище за власні.

"Важливо, щоб українські лідери подолали розбіжності, залишили у минулому свої особисті інтереси, які гальмували країну протягом десятиліть, і продовжували ці реформи. Лише так вони можуть розраховувати на подальшу підтримку Сполучених Штатів", - зазначив речник Держдепартаменту США.

Як повідомляв 5.ua, Абромавичус подав у відставку напередодні зранку. Своє рішення пояснив тим, що певна група депутатів блокує можливість проведення реформ. Чільник МЕРТ повідомив, що без його відома вирішуються питання, які відповідають інтересам окремих людей: "Ці окремі люди мають імена. І одне ім'я я все-таки хочу назвати. Це Ігор Кононенко".

Президент Петро Порошенко наголосив, що Абромавичус має залишитися на посаді й продовжити реформи.

Напередодні посли дружніх Україні держав відреагували на відставку Абромавичуса. На думку послів, Абромавичус досяг важливих зрушень у впроваджені економічних реформ, щоб стабілізувати українську економіку, викорінити корупцію та привести Україну у відповідність до вимог МВФ.

Попередній матеріал
У Лондоні відбулася донорська конференція для допомоги Сирії
Наступний матеріал
Бойовики помилково відправили вагон металу на підконтрольну Україні територію

"БПП" запросила Абромавичуса на засідання фракції, міністр не прийшов

Слідом за Абромавичусом у відставку йде його перший заступник

Порошенко: Абромавичус має залишатися міністром

В ЄС занепокоєні відставкою міністра Абромавичуса

Посли дружніх Україні держав відреагували на відставку Абромавичуса

5 канал - трансляція наживо