Фото прес-центру СБУ

Сьогоднішнє голосування не звільняє терористів від відповідальності, але відкриває їм шлях до цього - Рахманін

Ухвалені сьогодні в Раді рішення не звільняють терористів на Донбасі від відповідальності.

Про це в ході телемарафону "Україна понад усе" на "5 каналі" заявив аналітик і журналіст Сергій Рахманін.

"Голосування і прийняття проекту не звільняє злочинців на Донбасі від відповідальності. Але це відкриває їм шлях, щоб вони були звільнені від відповідальності, а окремі райони Донбасу отримали неконституційний порядок самоврядування. Поки що проект внесений в порядок денний і відправлений до КС", - твердить експерт.

На його думку, проблема в тому, що все це відбувається в контексті Мінського процесу.

"Насправді те, що відбувалося сьогодні, відбувається в жорсткій прив'язці до Мінських угод. Про це кажуть всі офіційні особи. Єдиний пункт Мінських угод, який має прив'язку до дати, це пункт №11, який стосується двох речей – питання децентралізації, і ухвалення "постійного законодавства відповідно до статусу регіонів", який має бути ухвалений до кінця 2015 року. Немає по інших пунктах прив'язок до дат, тільки цей пункт. Тепер ясно, чому Конституційна комісія поспішала. А в Мінських угодах прописано, що закон про статус Донбасу передбачає масу речей неконституційного характеру. Тобто, якщо ми йтимемо Мінським шляхом до кінця, то ми і це зробимо. Якщо ж ми не збираємося виконувати Мінські угоди, навіщо згадувати цей закон?" - каже Рахманін.

Як повідомляв 5.ua, Рада прийняла постанову про направлення внесеного Президентом України проекту змін до Конституції до Конституційного суду.

Президент України Петро Порошенко в ході виступу в парламенті наголошував, що головною одиницею самоврядування стануть громади. Також він запевнив, що ніякого "особливого статусу" для Донбасу не передбачено.

Попередній матеріал
Те, що інші країни починають вказувати, як Україні писати Конституцію, є проблемою - експерт
Наступний матеріал
"Укрзалізниця" додала низку літніх поїздів на південний і західний напрямки
Теги:
Loading...