фото Олексія Гончаренка

Слідчий комітет РФ відмовився розслідувати незаконне затримання українського депутата

СК Росії відмовив Олексію Гончаренку в порушенні кримінальної справи щодо неправомірних дій співробітників правоохоронних органів РФ під час незаконного затримання на траурному марші в пам'ять Бориса Нємцова в Москві.

1 березня 2015 року народного депутата України Олексія Гончаренка в Москві затримали, побили й заарештували співробітники московської поліції. "Сам факт затримання народного депутата іншої країни і члена постійної делегації Верховної Ради в Парламентській асамблеї Ради Європи, наділеного міжнародним імунітетом, є кричущим і показовим порушенням прав людини і міжнародного законодавства", – йдеться у повідомленні нардепа для преси.

Олексій Гончаренко спробував домогтися притягнення до відповідальності співробітників московської поліції, винних у знущаннях і побитті. Також його незаконно допитували співробітники Слідчого комітету РФ і ФСБ нібито під приводом "замаху на вбивство і тортури громадянина Росії" під час подій в Одесі 2 травня 2014 року.

Російський адвокат Олексія Гончаренка Микола Полозов 20 квітня цього року направив генеральному прокурору Російської Федерації заяву про злочин з боку співробітників поліції, СК і ФСБ. На думку адвоката, співробітниками поліції, Слідчого комітету і Федеральної служби безпеки було вчинено низку правопорушень щодо українського депутата, які підпадають під кваліфікацію наступних статей Кримінального кодексу Російської Федерації: ст. 116 "Побої", ст. 286 "Перевищення службових повноважень", ст. 301 "Незаконне затримання", ст. 302 "Примус до дачі свідчень", у зв'язку з чим співробітники зазначених органів підлягають притягненню до кримінальної відповідальності.

Сьогодні Гончаренко отримав лист з повідомленням про відмову в порушенні кримінальної справи за матеріалами дослідчої перевірки щодо неправомірних дій співробітників Китайгородського районного відділення поліції міста Москви. Він заявив: "Сьогодні мною було отримано відмову в порушенні кримінальної справи щодо неправомірних дій московської поліції за фактом нападу на мене і незаконного утримання під вартою. Ми з адвокатом чекаємо результатів розслідувань щодо злочинних дій співробітників ФСБ і Слідчого комітету, але, думаю, що відповідь теж буде негативною. У країні, де Закон втратив свою силу, де залишилася лише воля диктатора – не варто чекати справедливих рішень і покарання винних".

Однак Гончаренко зазначив: "Тим не менше, моя заява в прокуратуру Росії мала сенс як доказ злочинності такого явища, яке називається "Русский мир". Але Путін не враховує лише одного - вибудуваний ним "Русский мир" загрожує "Російською війною", свідком якої він стане, наслідком якої буде відновлення України у її законних кордонах".

Народний депутат також надав скан-копії надісланих та отриманих документів.

фото Олексія Гончаренка

фото Олексія Гончаренка

фото Олексія Гончаренка

фото Олексія Гончаренка

фото Олексія Гончаренка

фото Олексія Гончаренка

Нагадаємо, Олексія Гончаренка затримали 1 березня під час Маршу пам'яті Бориса Нємцова в Москві, але звільнили того ж дня.

Попередній матеріал
Глобальний індекс креативності: Україна стала 45-ю зі 139 країн
Наступний матеріал
Турецьким ЗМІ заборонили публікувати інформацію про теракт 10 жовтня
Теги:
Loading...