5 канал

Шокін: Ніякого списку щодо притягнення до кримінальної відповідальності нардепів не існує

  Генеральний прокурор України Віктор Шокін заявив, що так званого "списку щодо притягнення до кримінальної відповідальності" народних депутатів не існує, а також закликав парламентаріїв ухвалити закон про скасування депутатської недоторканності.

  Про це він сказав на спільному брифінгу з головою Представництва ЄС в Україні Яном Томбінськи.

  "Ніякого списку не існує. Ні Шокіна, ні будь-кого, але існує проблема в законодавчому питанні", - сказав він.

  Генпрокурор підкреслив, що його звинуватили в тому, що нардеп Сергій Клюєв не був заарештований. Він пояснив: "Ми 16 червня подали подання на його затримання і арешт. До цього часу, на жаль, парламент не розглянув це подання".

  Водночас Шокін звернувся до депутатів Верховної Ради з проханням прийняти закон, який би унеможливив подібні ситуації. "Якщо не буде закону, то знову і знову це буде повторюватися. Взагалі було б добре з їхнього боку (народних депутатів - 5.ua) скасувати свою недоторканність. Тоді б такого не було", - підкреслив він.

  За словами Генерального прокурора, він буде радитися з цього питання з народними депутатами, "якщо такі питання не будуть вирішені, а я маю на увазі процедуру затримання депутата, притягнення його до відповідальності". "Я взагалі не буду подавати подання, бо це нонсенс, буде те саме", - наголосив Шокін.

  Він також зазначив, що якщо процедура притягнення депутатів до відповідальності не буде врегульована законодавчо, то доцільно скасувати депутатську недоторканність. "Упевнений, що необхідно негайно вирішити це питання на законодавчому рівні. І якщо ні, то скасувати депутатську недоторканність", - резюмував Шокін.

  Нагадаємо, 17 вересня генпрокурор Віктор Шокін на засіданні Верховної Ради показав відео, в якому народний депутат Ігор Мосійчук просить і отримує хабар за допомогу в підприємницькій діяльності. Пізніше Верховна Рада зняла депутатську недоторканність з Мосійчука і дала дозвіл на його арешт.

  Попередній матеріал
  В Австралії склав присягу новий уряд
  Наступний матеріал
  На залізничну станцію в Іловайську прибув черговий ешелон боєприпасів з РФ - Тимчук
  Теги:
  Loading...