5.ua

"Самопоміч" не проголосувала б за зміни до Конституції навіть якби там не було згадки про Донбас - нардеп

"Самопоміч" не підтримала би проект змін до Конституції, навіть якби там не було конфліктної теми про "окремі райони Донбасу".

Про це заявила в ході телемарафону "Україна понад усе" на "5 каналі" Олена Сотник, народний депутат, "Самопоміч".

"Час і історія покажуть, у кого була виважена державницька позиція! Думаю, що голосуючи проти, цю позицію зайняли ми. Ще до того, як з'явилося положення про "специфіку місцевого самоврядування", ми і за децентралізацію, запропоновану Президентом, не були готові голосувати", - твердить нардеп.

За її словами, проблема полягає в тому, що проект передбачає не децентралізацію, а концентрацію влади на місцях в руках префектів.

"Фактично йдеться не про децентралізацію, а централізацію влади в руках Президента. Префекти – це не пом'якшена форма голови ОДА. Це фактично прокурор місцевої влади. Який може блокувати будь-яке рішення. Тепер щодо "специфіку місцевого самоврядування", то Президент, як тільки заявив, що це треба для виконання Мінських угод, він цим визнав, що йдеться про особливий статус, тому що це 11-й пункт угоди, так чи інакше саме це і мається на увазі. Це при тому, що тільки Україна і виконує ці Мінські угоди, а інша сторона навіть першого пункту про відведення озброєнь не виконала", - каже Сотник.

Як повідомляв 5.ua, Рада прийняла постанову про направлення внесеного Президентом України проекту змін до Конституції до Конституційного суду.

Президент України Петро Порошенко в ході виступу в парламенті наголошував, що головною одиницею самоврядування стануть громади. Також він запевнив, що ніякого "особливого статусу" для Донбасу не передбачено.

Попередній матеріал
В Івано-Франківську чоловік потрапив до лікарні, підірвавши гранату під час застілля
Наступний матеріал
Порошенко з Нуланд обговорили ситуацію на Донбасі
Теги:
Loading...