112.ua

Саміт НАТО триває у ці хвилини у турецькій Анталії

  Міністри закордонних справ держав Альянсу обговорюють актуальні питання світової безпеки.

  Перше засідання присвячене Афганістану, також говоритимуть про Ірак, Сирію, Ємен, боротьбу із тероризмом. Окрему увагу приділять і Україні.

  На засіданні Україна-НАТО, в роботі якого візьме участь український міністр закордонних справ Павло Клімкін обговорять стан безпеки в державі та розвиток співпраці з Альянсом задля підтримки її сувернітету та територіальної цілісності. Про сиутацію на Донбасі міністри вже говорили на спільному сніданку перед початком саміту. Усі погодилися: санкції проти Росії варто продовжити до повного врегулювання ситуації на Донбасі. Коментарі щодо українського питання дав перед початком роботи саміту Генсек НАТО Єнс Столтенберг. А держсекретар США Джон Керрі розповів колегам про деталі учорашніх перемов із російським керівництвом. 

  "Гадаю, всі члени НАТО згодні, що ми наблизилися до критичного моменту. Росія і сепаратисти на Сході України мають виконати усі зобов'язання, взяті на себе у Мінську. Надзвичайно важливо, щоб місія ОБСЄ отримала доступ в усі зони конфлікту, зокрема у Широкине. Перемир'я має виконуватись. Ми хочемо бачити повну імплементацію мінських домовленостей. Гадаю, всі тут згодні - санкції не є нашою метою, але вони залишаться в силі, допоки в Україні не встановиться мир", - заявив державний секретар США Джон Керрі.

  "Дії говорять гучніше за слова, і прийшов час для Росії діяти у відповідності з узятими на себе зобов"язаннями. Усі ми прагнемо миру на східних кордонах Альянсу, тож стабільність в Україні означатиме і нашу власну стабільність", - додав Генсек НАТО.

  Попередній матеріал
  Монголи обурені тим, як Путін прийняв їхнього президента на параді в Москві
  Наступний матеріал
  Народні обранці з п'ятої спроби припинили депутатські повноваження Мірошника

  Росія повинна припинити постачати зброю бойовикам – генсек НАТО

  Сьогодні в Анталії відбудеться засідання Україна-НАТО

  Клімкін візьме участь у засіданні комісії Україна - НАТО і двосторонніх зустрічах в Анталії

  Столтенберг відзначив прогрес на шляху зближення Грузії та НАТО