Мартін Сайдик 5.ua

Сайдік: Ватажки невизнаних "ДНР" і "ЛНР" поставили підписи під угодою про відведення зброї

  Відведення озброєння на Донбасі калібром менше 100 мм буде проводитися за два етапи, повідомив журналістам у Мінську спецпредставник ОБСЄ Мартін Сайдік.

  Як передає BBC Україна, Сайдік розповів, що свої підписи під угодою поставили представники маріонеткових "ДНР" і "ЛНР" Денис Пушилін і Владислав Дейнего. Водночас, за словами представника ОБСЄ, очікується, що документ підпишуть й інші ватажки проросійських бойовиків - Олександр Захарченко та Ігор Плотницький.

  "Документ передбачає відведення у два етапи. Спочатку планується відвести танки, потім артилерію і потім міномети", - сказав Сайдік журналістам. Він відзначив, що перший етап відведення озброєнь до 100-мм планується розпочати через два дні після повного припинення вогню на Донбасі. Він триватиме 15 днів, а другий етап - 24 дні. ОБСЄ контролюватиме цей процес.

  У сьогоднішній зустрічі Тристоронньої контактної групи Україну представляв екс-президент Леонід Кучма, Росію - колишній посол РФ у Сирії та Кувейті Азамат Кульмухаметов. Учасники переговорного процесу поставили свої підписи під угодою щодо відведення від лінії зіткнення озброєнь калібром до 100 мм.

  Кучма після засідання заявив, що проблема безпеки залишається головною на обговореннях можливостей проведення виборів на окупованих територіях Донбасу. Як передає УНІАН, Кучма сказав, що підписання угоди про відведення озброєння калібром менше 100 мм є проміжним етапом, і що ще треба багато чого досягти, в тому числі в питанні безпеки.

  "Але робота ця, це тільки так, проміжний етап... Але і політична підгрупа, сьогодні одна із груп, яка дуже хоче досягти консенсусу. Тому що кожна сторона дивиться зі своєї точки зору. І звичайно, на першому місці тут проблема безпеки, тому що казати про вибори, про всі інші процеси, неможливо, якщо не буде миру на цій землі", - наголосив Кучма.

  Попередній матеріал
  Українські політики вручили повідомлення про підозру ГПУ французькій депутатці, яка незаконно відвідала Крим
  Наступний матеріал
  Віце-президент США: Питання безпеки України жодним чином не пов'язане з ситуацією довкола Сирії
  Теги:
  Loading...