5 канал

Розгляд суддями КС закону "Про очищення влади" є свідченням конфлікту інтересів - Мін'юст

Розгляд суддями Конституційного суду, які сприяли узурпації влади Януковичем, закону про очищення влади є конфліктом інтересів.

Про це в ефірі "5 каналу" в ході телемарафону "Україна понад усе" заявила заступник директора Департаменту з питань люстрації Міністерства юстиції України Катерина Журба.

"Позиція Кабінету міністрів є такою, що у суддів є так званий "потенційний конфлікт інтересів", у частини з цих суддів, оскільки саме вони сприяли узурпації влади Януковичем, приймавши, зокрема, рішення у 2010 році, коли вони фактично в ручному режимі змінили всупереч нормам Конституції, що мала робити Верховна Рада, фактично форму правління з парламентсько-президентської в президентсько-парламентську", - сказала вона.

Вона додала: "Закон про очищення влади прийнятий для того, щоб усунути від влади людей, які сприяли узурпації влади, тобто саме тих людей, про яких і йде мова, які є наразі суддями Конституційного Суду. Тому потенційний конфлікт інтересів безумовно присутній".

Журба також зауважила, що при наявності безумовного конфлікту інтересів будь-який суддя "не може розглядати справу: він повинен заявити про це протягом одного дня Раді суддів. Це чітка норма Закону України про запобігання корупції".

Нагадаємо, сьогодні, 22 жовтня, понад 50 активістів влаштували пікет під стінами Конституційного суду. Люди вимагали відсторонити від роботи суддів, які можуть скасувати окремі положення закону "Про очищення влади".

Попередній матеріал
У Сумах з помилками надрукували 50 тисяч протоколів
Наступний матеріал
У Сімферополі низка дитсадків, шкіл та лікарень досі без опалення
Теги:
Loading...