5.ua

Російський депутат, який не голосував за анексію Криму: в Чечні можна було б теж провести референдум

Референдум в Криму про приєднання його до Росії є абсолютно незаконним з точки зору міжнародного права.

Про це повідомив в ході ексклюзивного ІНТЕРВ'Ю 5.uaросійський політичний діяч, підприємець, депутат Державної думи Росії 5-го і 6-го скликань, єдиний депутат російського парламенту, що відмовився голосувати за анексію Криму Ілля Пономарьов.

"Та процедура, яка сталася, вона, безперечно, незаконна. Тому що вона почалася з прямої військової агресії, із введення військ. У результаті цієї військової агресії чинився тиск на депутатів Автономної республіки Крим, які працювали в той момент. Потім був проведений на цих багнетах незаконний (бо зроблений не за українським законодавством, яке мало бути головним у той момент часу) референдум, і на підставі цього незаконного референдуму було прийнято рішення (що суперечить міжнародним угодам, які брала на себе Росія і під чим підписувалася в угодах з Україною), яке просто суперечить основоположним нормам міжнародного права. Тому цілком очевидно, що ця процедура неправильна і незаконна", - каже Пономарьов.

Крім того, за словами Пономарьова, такий крок зруйнував усю систему союзницьких взаємовідносин між Україною і Росією.

"Плюс до цього, вона ще й недоцільна, тому що не було у нас ближчого союзника, ніж Україна, не було для нас ближчого народу, з яким у нас було би більше родинних зв'язків, ніж український народ. І ми посварилися, і для мене теж було очевидно, що це призведе до війни, до жертв і руйнувань, які ми зараз спостерігаємо на Сході України", - каже політик.

В той же час, за його словами, сама ідея референдуму не є поганою – завжди треба питати в людей, як вони хочуть жити. Зокрема, так можна було б вирішити проблему в Чечні.

"Знаєте, от є якісь основоположні принципи міжнародного права, які всі визнають, які записані в декларації Організації Об'єднаних Націй і в Гельсінської декларації прав людини. Є мої політичні погляди, які теж побудовані досить серйозною і довгою в історії теорією. І я вважаю, що право націй на самовизначення є одним із таких фундаментальних прав. Вважаю, що треба бути послідовними, так само, як я вважав, що чеченцям треба дати можливість визначатися так, як вони вважають за правильне", - твердить Пономарьов.

Нагадаємо, Росія анексувала Крим торік у березні. Україна і Захід не визнають цього і вважають півострів українською територією. В той же час в Україні з'явилася ідея організувати на кордоні з Кримом мусульманський батальйон.

Попередній матеріал
З нагоди Дня ВПС ЗСУ в Маріуполі влаштували військовий парад
Наступний матеріал
СБУ викрила схему розкрадання державних коштів в Одеському морпорті
Теги:
Loading...