5.ua

Росія зупинила наступ у Грузії, коли флот США зайшов у Чорне море – експерт

Російська Федерація зупинила наступ у Грузії, коли американський флот зайшов у Чорне море.

Про це в ефірі "5 каналу" заявив екс-заступник міністра закордонних справ Грузії Сергі Капанадзе.

"Без участі Америки війна в Грузії продовжилася би. Коли американці зробили заяву, що вони нам допомагатимуть, була фраза, що американські військові будуть доправляти нам військову допомогу, і військовий флот зайшов у Чорне море, тоді Росія зупинилась. Це було важливим моментом для нас. В переговорному процесі ми завжди відчували підтримку країн Заходу, особливо США", - розповів він.

Проте, зі слів експерта, у ситуації з Україною США не беруть пряму участь у переговорах, натомість є ОБСЄ, якому доводиться брати до уваги позицію Росії.

"У випадку з Україною, на жаль, звичайно є зацікавленість, присутні американські інтереси, але вони напряму не беруть участі в переговорах. Інша велика різниця, що у вас ОБСЄ веде переговори. Їм доводиться брати до уваги позицію Росії. Тому такі різні переговорні формати у нас і у вас. Але видно один і той же почерк Росії – і у вас і у нас вони висувають на перший план підставних сепаратистів. Вони хочуть бути на задньому плані, щоб на них не було тиску. Цього треба уникати", - додав Капанадзе.

Як повідомляв 5.ua, з нагоди сьомих роковин вторгнення росіян до Грузії, глава Одеської облдержадміністрації, колишній президент Грузії Міхеіл Саакашвілі оприлюднив відеозвернення. Він пообіцяв українцям, що боротися з Росією будемо спільно.

Попередній матеріал
Полковник: Якби при обороні Савур-могили відкрили вогонь у відповідь, Росія ввела би свої війська
Наступний матеріал
Президент привітав країну з Днем Прапора
Теги:
Loading...