cont.ws

Росія може перекинути власне ядерне озброєння в Крим – Клімкін

  Це порушує засади Договору про нерозповсюдження ядерної зброї і створює небезпеку у регіоні.

  Про це заявив український Міністр закордонних справ Павло Клімкін, виступаючи в ООН.

  Він повідомив, що анексувавши Крим, Росія заволоділа українськими стратегічними об'єктами, що були розташовані на півострові. На його думку, Російська Федерація може перекинути туди власне ядерне озброєння.

  "Сьогодні ми всі є свідками того, як Росія порушує не лише Будапештський меморандум, а й ключові принципи Договору про нерозповсюдження ядерної зброї. Менш ніж за рік Федерація перетворила окупований Крим з квітучого курорту на військову базу, готову до розміщення такої зброї. Беручи до уваги стратегічне розташування півострова, ми не можемо виключити такого розвитку подій. До того ж, існують численні заяви російських чиновників про їхнє право розміщувати ядерну зброю в Криму. Усе це має викликати більше ніж просто занепокоєння. Міжнародна спільнота має відреагувати якнайшвидше", - підкреслив український очільник МЗС.

  Крім того, міністр закордонних справ України Павло Клімкін під час візиту до штаб-квартири Організації у Нью-Йорку обговорив з членами Радбезу можливість розміщення миротворчої місії ООН на Сході України. На зустрічах йшлося також про ймовірний візит Пан Гі Муна до Москви на парад 9 травня. Україна вважає, що такий візит став би невірним сигналом, наголосив Клімкін. Очільник українського дипвідомства виступив і на конференції ООН з нерозповсюдження ядерної зброї. 

  Попередній матеріал
  Гройсман і Сікорський закликали ЄС надати Україні безвізовий режим уже в травні
  Наступний матеріал
  Реформа місцевого самоврядування сприятиме зміцненню територіальної цілісності України – Сироїд

  160 держав світу вимагають повної заборони ядерної зброї

  У Путіна кажуть, що не будуть розміщувати в Криму ядерну зброю

  Через Ростов до Криму пройшов потяг з написом "Ядерна небезпека" – РНБО

  В Китаї вважають, що КНДР має 20 ядерних боєголовок