Рішення щодо SWIFT зруйнує позицію Росії – Чалий

Рішення про відключення від міжнародної платіжної системи SWIFT зруйнує позиції Росії, але говорити про таке рішення зі сторони західних партнерів України ще зарано.

Про це в ефірі "5 каналу" заявив заступник глави Адміністрації президента Валерій Чалий.

Якщо буде прийняте рішення щодо SWIFT – це зруйнує позиції Росії. Не просто послабить, а серйозно зруйнує – це те, чого Росія боїться, абсолютно зрозуміло. Сьогодні, я не думаю, що це реалістично прямо зараз, я не бачу таких фактів, щоб це могло бути задіяно. Але попри це санкції діють, навіть ті попередні, про які раніше говорили, що вони символічні, - сказав політик.

Те, що зараз посилюють агресивні дії – це свідчення того, що час спливає. Звичайно, такий крок зовсім би змінив ситуацію. Ми постійно наполягаємо на тому, щоб було підвищення санкцій, не для того, щоб когось зламати економічно, а для того, щоб підштовхнути, повернути за стіл переговорів. Ми бачимо, що відбувається: одна сторона із підписантів Мінських домовленостей руйнує Мінський формат, руйнує переговори, руйнує політичне вирішення проблеми і штовхає нас у війну. Ми цього не допустимо і тому підсилення – це також наша мета спільно із партнерами, - заявив Чалий.

Я не очікую, що це буде досить швидко з цими механізмами (SWIFT – ред.), але те, що можна назад відступати – таких закликів вже не буде. Якщо якась з країн це зробить, то зруйнує консенсус європейський 28 країн, щоби понизити санкції відносно Росії – це буде абсолютно проти розвитку ЄС як консолідованої організації, – заявив заступник голови АП.

Попередній матеріал
Сорос: Путін хоче знищити Україну раніше, ніж розпадеться сама Росія
Наступний матеріал
Сьогодні Київрада розгляне бюджет столиці на 2015 рік

Медведєв погрожує "необмеженою реакцією", якщо Росію відімкнуть від SWIFT

У SWIFT повідомили, коли відключать Росію від глобального сервісу

Європарламенту пропонують забрати у Росії чемпіонати та відключити систему платежів Swift

Сорос: Путін хоче знищити Україну раніше, ніж розпадеться сама Росія