5.ua

Рішення про те, чи проводити вибори в прифронтових містах, прийматиметься восени - Зубко

Місцеві вибори відбудуться на Донбасі, але проведення їх у прифронтових містах залежатиме від фактору безпеки.

Про це заявив в ході інтерв'ю "5 каналу" віце-прем’єр-міністр - Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко.

"По-перше, всі ми знаємо, що місцеві вибори відбудуться 25 жовтня. Графіки відомі всім. Ми розуміємо, що ми маємо провести вибори на всій території України. Однак враховуючи факт агресії на Донбасі, є серйозне питання безпеки громадян. Безпеки не тільки під час голосування, але і під час кампанії. Щоб не було залякування, тиску і т.д.", - твердить урядовець.

За його словами, можна зрозуміти керівників ЦВА, які не бажають проведення виборів у ряді міст областей.

"Тому я розумію і Георгія Туку і Павла Жебрівського, які не бачать за умов такої агресії, можливостей для проведення виборів у прифронтових містах. Це їх питання – забезпечення безпеки громадян. Я думаю, рішення про це (вибори у прифронтових містах – ред.) буде прийматися ближче до виборів. Але, я хочу наголосити, що військово-цивільні адміністрації, які введені, вони не зі стелі взяти. Ще рік тому Луганська обласна рада самоусунулась від прийняття рішень. Донецька з вересня теж не працювала", - каже Зубко.

Нагадаємо, Президент України Петро Порошенко підписав закон про місцеві вибори 6 серпня цього року. Керівник Донецької області Павло Жебрівський 7 серпня в ефірі "5 каналу" заявив, що Донецька військово-цивільна адміністрація звертатиметься до Центральної виборчої комісії щодо перенесення виборів в області на 2017 рік. У ЦВК такий варіант вважають недоцільним.

Повний текст інтерв'ю з Зубком читайте завтра в рубриці "ІНТЕРВ'Ю".

Попередній матеріал
На Житомирщині понад 1,7 тисяч учасників АТО отримали земельні ділянки
Наступний матеріал
Під час Іловайська супротивник прагнув також захопити і Маріуполь – екс-заступник начальника Генштабу
Теги:
Loading...