Регламентний комітет передумав – уже радить ВР розглянути зняття недоторканності з Мельничука і Клюєва

  Регламентний комітет Верховної Ради переглянув свої попередні рішення щодо зняття недоторканності з народних депутатів Сергія Мельничука і Сергія Клюєва і направив висновки голові парламенту Володимиру Гройсману.

  Тепер профільний комітет рекомендує спікеру винести запит ГПУ на розгляд Верховної Ради, передає агенція "Інтерфакс-Україна".

  "Ми зробили висновок виключно щодо законності подань. Ми не робили ніяких висновків щодо обґрунтованості та достатності. Ми направили висновок голові Верховної Ради, щоб він вніс його на розгляд Верховної Ради України", – сказав журналістам після засідання в. о. голови комітету Павло Пинзеник.

  Він пояснив, що такий висновок комітет зробив по всіх чотирьох рішеннях, які були прийняті в п'ятницю і переглянуті у вівторок. Пинзеник зазначив, що регламентний комітет рекомендував спікеру винести ці рішення на розгляд парламенту.

  За даними кореспондента агенції, на засіданні комітету йшли гострі дискусії щодо остаточного рішення, в яких, окрім членів комітету, брали участь Олег Ляшко від "Радикальної партії" та Андрій Тетерук від "Народного фронту", перший віце-спікер парламенту Андрій Парубій та інші депутати.

  Перший заступник генерального прокурора Володимир Гузир в ході обговорення заявив, що Генпрокуратура готова отримати своє подання на зняття недоторканності з Клюєва назад для доопрацювання, однак вимагає від комітету належного обґрунтування такого рішення. "На мій погляд, є еталонні ознаки кримінально караної корупції в особі високопоставлених чиновників", - зазначив представник ГПУ. "Мова йде про 200 млн грн... із захищених статей бюджету – у пенсіонерів, малозабезпечених, у нужденних, які змушені отримувати соціальний захист... 200 млн було використано як погашення відсотків для того, про що я говорив на закритому засіданні комітету", - пояснив Гузир.

  Як повідомлялося, 12 травня генпрокурор Шокін вніс до парламенту подання про зняття недоторканності з позафракційних нардепів Клюєва і Мельничука у зв'язку з тим, що вони підозрюються в скоєнні низки кримінальних злочинів. Регламентний комітет Ради із першого разу відмовився підтримувати таке подання і відправив його на розгляд Гройсману.

  Попередній матеріал
  Історик: Ідеологія, яку насаджує РФ на Донбасі, - це суміш православного фундаменталізму з "совком"
  Наступний матеріал
  В ході перемов у Мінську завершують роботу контактні підгрупи

  Клюєв збирається судитися з Гройсманом

  ГПУ працюватиме з майном Клюєва, щоб він не міг вивести свої активи з країни – Жебрівський

  Гройсман вимагає звіту Регламентного комітету про рішення щодо недоторканності Клюєва

  Активісти принесли до стін парламенту клітку і вимагають зняття депутатської недоторканності з Клюєва