фото АПУ

Реформи в Україні просуваються повільно й унаслідок тиску ззовні - німецькі експерти

  Процес реформ в Україні йде, але дуже повільно.

  Про це свідчать висновки німецької групи радників при уряді України, яка підготувала Індекс моніторингу реформ (iMoRe), передає "Укрінформ".

  "Цей індекс передбачає, що процес реформ хоча й прогресує, динаміка процесу розвивається, проте повільно і головним чином унаслідок тиску ззовні", - йдеться у висновках аналітиків.

  Відзначається, що найважливішою з проведених на сьогодні реформ вважається реформа цін на енергоносії на вимогу МВФ. Знаковим вважають експерти і ухвалення закону про ринок газу, який реалізує принципи регулювання ЄС.

  Також серед найважливіших досягнень з початку 2015 року вважається закон про відповідальність власників банків у разі банкрутства, впровадження електронної системи державних закупівель, а також поява Національної поліції. Крім того, зазначено ряд заходів щодо дерегуляції бізнес-клімату і просування транспарентності, у тому числі в роботі держапарату. Позитивно оцінено створення нової антикорупційної системи ProZorro.

  В аналітичній записці зазначається, що належна реалізація реформ стикається, проте, з серйозними перешкодами не лише з боку олігархів і бюрократів, а й багатьох простих людей, які "міцно тримаються за старі традиції".

  Нагадаємо, за словами проектного менеджера аграрної реформи Національної ради реформ Олега Проценка, одна з найуспішніших реформ 2015 року - аграрна. Міністерство аграрної політики виконало 81% усіх завдань.

  Попередній матеріал
  Слідство у справах 5 фігурантів у вбивстві Нємцова завершене - адвокат
  Наступний матеріал
  Міноборони отримало перший український безпілотник

  Порошенко очікує від парламенту наступного тижня обговорення складу уряду, судової реформи та безвізових законів

  До кінця 2020 року українська армія буде повністю реформована – Полторак

  ЄС виділив на реформу транспортної галузі України майже 4 млн євро

  Пашинський планує прискорити реформу Нацгвардії

  Конституційний суд взявся за суддівську реформу

  5 канал - трансляція наживо