5 канал

Референдум у Нідерландах щодо асоціації з Україною носить рекомендаційний характер - МЗС

Референдум у Нідерландах щодо асоціації з Україною носить рекомендаційний характер, тому від рішення голландського уряду залежить доля Угоди про асоціацію.

Про таке в ефірі "5 каналу" в програмі "Підсумки дня" заявив посол з особливих доручень МЗС України Дмитро Кулеба.

"Неочікуваним викликом є референдум в Голландії. По цьому референдуму треба розуміти дві речі: перше – Голландія все ратифікувала; друге – це перший референдум, який відбувається по новому голландському закону. Це не референдум стосовно України – це референдум стосовно Європейського союзу. Його організували євроскептики, можна багато аналізувати чи є в них зв'язки з Росією, на якому етапі Росія підключилася. За нашою інформацією, вона не стоїть біля джерел цього процесу, але підключилася до нього на певному етапі. Тому діяти нам в Голландії потрібно в троїстому союзі – Гаага, Київ і Брюсель, як столиця ЄС", – заявив він.

Кулеба наголосив: "Цей референдум має рекомендаційний характер. І навіть, якщо ми припустимо, що результат його буде позитивний, тобто негативний для нас, то в якій ситуації опиниться уряд Голландії – з одного боку, є ця внутрішньополітична історія, з іншого боку, - є всі держави ЄС, які ратифікували і від рішення уряду Голландії залежатиме доля асоціації".

Нагадаємо, Угоду про Асоціацію з Україною ратифікували усі держави Євросоюзу. Вчора, 20 листопада, Бельгія, останньою з-поміж країн ЄС, ратифікувала цю угоду.

Попередній матеріал
Учора ввечері бойовики найбільше атакували Донецький напрямок: дісталося Широкиному, Мар'їнці і Красногорівці
Наступний матеріал
Щонайменше 35 тис. бойовиків воюють на боці так званих "ДНР" і "ЛНР" - Шкіряк
Теги:
Loading...