5 канал

Радник прем’єра розповів про головні зовнішньополітичні виклики для України в цьому році

Радник прем’єр-міністра із зовнішньополітичних питань повідомив, які політичні виклики чекають на Україну в 2016 році.

"Ми повинні дуже точно розуміти головні виклики цього року – принаймні першого півріччя – які стоять перед нами", - сказав Данило Лубківський в ефірі "5 каналу" в п’ятницю, 22 січня.

Серед основних проблем для країни на зовнішньополітичній арені він відзначив, перш за все, продовження Росією гібридної війни -"її постійну спробу підвищувати ставки, у тому числі – через залучення до сирійського конфлікту".

Ще одним серйозним випробуванням для України, на думку радника прем’єра, є консультативний референдум у Нідерландах, який відбудеться 6 квітня. А в червні Європейський Союз ухвалюватиме рішення щодо продовження санкцій, у зв’язку з чим Росія намагатиметься дискредитувати Україну в очах міжнародної спільноти.

"Яка логіка Росії? Росія хоче продемонструвати своєю активністю у виконанні "товаришів" Гризлова, Суркова та інших, а насамперед – у виконанні президента Путіна – намагається вести так звану кампанію, щоб перекинути фокус уваги зі своїх злочинів на Україну, мовляв, Україна не виконує своїх зобов’язань", - пояснив він.

Лубківський переконаний, що політичний клас України має проявити зрілість у вирішенні проблем, що виникатимуть у зовнішньополітичному просторі: "Тут має бути дуже розумна, єдина позиція Президента, уряду і парламенту". 

Нагадаємо, напередодні представник України в політичній підгрупі Тристоронньої контактної групи з врегулювання ситуації на Донбасі Роман Безсмертний заявив, що поки в рамках "мінського процесу" не будуть вирішені усі безпекові питання, політичний процес щодо врегулювання ситуації на Донбасі неможливий.

Попередній матеріал
Волонтери створили календар "Українські снайпери" для допомоги спецпризначенцям
Наступний матеріал
Від грипу і ГРВІ в Україні померли вже 72 людини - МОЗ

Росія не піде на поступки щодо Донбасу: це може негативно вплинути на рейтинг Путіна – експерт

Кремль і окупований Донбас перебувають у суперважкому політичному становищі – Безсмертний

Порошенко і Байден скоординували дії щодо припинення вогню на Донбасі

Порошенко провів зустріч із главою ЄБРР у Давосі

Російський експерт у Давосі спрогнозував падіння військової потужності РФ

5 канал - трансляція наживо