рада
5.ua

Рада звернулась до РФ з вимогою негайно вивести війська і покарати винних в агресії

  Якщо Федерація не виконає вимоги – Україна залишає за собою право звернутися до Міжнародного кримінального суду.

  Верховна Рада України вимагає від Російської Федерації негайно вивести всі військові формування збройних сил РФ і припинити будь-яку підтримку терористичних організацій на сході України, а також покарати винних у підготовці та здійсненні агресії проти України, передає "Інтерфакс-Україна".

  "Притягнути до кримінальної відповідальності і покарати осіб, винних у плануванні, підготовці, початку та здійсненні агресії проти України і скоєнні військових злочинів і злочинів проти людяності. У разі відмови Російської Федерації покарати винних Україна залишає за собою право звернутися до Міжнародного кримінального суду з клопотанням почати розслідування ситуації, яка була викликана збройною агресією Російської Федерації проти України і триває з 20 лютого 2014 року", – йдеться в заяві парламенту" Про відсіч збройній агресії РФ і подолання її наслідків ", прийнятому на пленарному засіданні у вівторок. За таке рішення проголосували 259 депутатів.

  Як заявила віце-спікер Оксана Сироїд, яка представляла документ, у заяві вперше названа дата початку російського вторгнення до України – 20 лютого 2014. Документ дозволить МЗС країни офіційно оформити консолідовані претензії України до держави-агресора.

  Попередній матеріал
  Своїми діями Москва змушує весь світ шукати засобів захищатися від російської загрози – речник МЗС
  Наступний матеріал
  Обшук у голови люстраційного департаменту Мін'юсту проводять працівники МВС

  Станично-Луганська райрада визнала Росію агресором, а "ЛНР" – терористичною організацією

  Рада визнала ОУН та УПА борцями за незалежність України, а Радянську Росію - агресором

  Рада дозволила місцевій владі закуповувати усе необхідне для оборони від путінської агресії

  Рада заборонила пропаганду комунізму та нацизму