рада
5.ua

Рада зобов'язала ЗМІ розкривати інформацію про своїх власників

  Парламент заборонив резидентам країни-агресора долучатися до створення українських телеканалів.

  Верховна Рада України ухвалила за основу та в цілому законопроект №1831 "Щодо забезпечення прозорості власності засобів масової інформації, а також реалізації принципів державної політики в сфері телебачення і радіомовлення". Це рішення підтримали 237 народних обранців, повідомляє "ЛІГАБізнесІнформ".

  Відповідно до прийнятих змін, суб'єкти інформаційної діяльності повинні розкривати інформацію про реальну структуру власності та надавати відомості про кінцевого бенефіціарного власника компанії. Буде введений механізм контролю достовірності наданих відомостей. Нацрада з питань телерадіомовлення отримує право запитувати додаткову інформацію про структуру власності телерадіоорганізації та бенефіціарних власників.

  Відомості про фактичних власників телерадіомовників та провайдерів програмної послуги мають оприлюднюватися на їхніх інтернет-сайтах. Крім того, забороняється створення і діяльність телеорганізацій, учасниками яких є особи, зареєстровані в офшорних зонах, перелік яких визначається Кабінетом міністрів.

  Також під час розгляду документа в другому читанні депутати 226-ма голосами прийняли поправку, яка забороняє створення і діяльність телерадіоорганізацій, засновником, власником або кінцевим вигодоодержувачем яких є резиденти країни, яку Верховна Рада визнала агресором або окупантом.

  Зазначимо, що цей закон набуває чинності з першого числа місяця, наступного за місяцем його опублікування.

  Як повідомляв 5.ua, компанія Forbes Media відібрала у UMH Group права на використання їхнього бренду через внесення власника медіахолдингу – Сергія Курченка до списку санкцій. 

  Попередній матеріал
  Новий закон допустить приватних перевізників на українську залізницю – представник "Укрзалізниці"
  Наступний матеріал
  Збитки "Укрзалізниці" на пасажирських перевезеннях сягають 8 млрд грн – представник компанії