112.ua

Рада вимагає від Генпрокуратури притягнути до відповідальності кримських депутатів

  Депутати Верховної Ради звернулися до Генпрокуратури з вимогою притягнути до кримінальної відповідальності депутатів автономної республіки Крим та Севастопольської міськради за підтримку анексії півострова.

  У парламенті ухвалили відповідну постанову.

  У документі йдеться, що внаслідок військової агресії Російської Федерації проти України незаконно окупована та анексована частина території України – Автономна Республіка Крим та місто Севастополь.

  При цьому, активну участь у легалізації анексії брали саме місцеві депутати. Також вони сприяли проведенню незаконного референдуму 6 березня торік.

  Відповісти на це звернення Генпрокуратура має протягом 10 днів.

  Крім того, парламентарі звернулися до Президента з вимогою позбавити звань Герой України й кількох екс-депутатів, які переховуються за межами держави.

  “Звернувся з депутатським запитом до президента України ініцювати процедуру позбавлення звання Героя України кожного громадянина України і "героя", в лапках, України, котрий відмовився від українського громадянства і підтримував сепаратизм в Криму або в інших територіях держави Україна. Йдеться про конкретні прізвища. Дейч - багаторазовий депутат Верховної Ради України. Бакулін - великий аграрій. Всі вони сьогодні є громадяни Російської Федерації. Якщо вони зрадили Конституцію України, вони можуть їхати в свою Росію, але не думати про те, як вони мають користуватися статусом і званням Героя України”, - заявив народний депутат від “БПП” Степан Барна.


  Попередній матеріал
  Жителів Кримського евакуювали на військовій техніці
  Наступний матеріал
  Десантники взяли в полон терориста, який бив на камеру полоненого українського комбата - Ричкова

  Рада прийняла законопроект про підтримку українського книговидання

  Рада направила Порошенкові запит на присвоєння звання Героя України Мирославу Симчичу

  Рада прийняла законопроект "Про право на справедливий суд"

  Рада прийняла в другому читанні закон про Антикорупційне бюро