genosse.su

Рада прийняла в першому читанні закон про спецконфіскацію

За це рішення проголосували 228 народних обранців

У четвер, 16 березня, Верховна Рада України ухвалила в першому читанні законопроект про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України щодо повернення держави коштів і доходів від них, отриманих злочинним шляхом, до винесення вироку судом. Проект закону (№4057) підтримали 228 народних депутатів, передає агенція "Інтерфакс-Україна".

Цей документ народні обранці підтримали з поправкою, яку озвучила депутат від фракції "Самопоміч" Олена Сотник і згідно з якою під час провадження про направлення в дохід держави цінностей, грошей, цінних паперів має бути доведено обставину, що кошти були передані третім особам від підозрюваного незаконним шляхом. Таким чином, зі слів Сотник, буде чітко окреслено коло третіх осіб, у яких можуть вилучити кошти.

Спікер парламенту Володимир Гройсман заявив про створення робочої групи для підготовки законопроекту до другого читання. ВР розглядатиме документ за повною процедурою.

Згідно з проектом закону, направлення в дохід держави здійснюється у кримінальних провадженнях низки злочинів: привласнення, розтрата майна, заволодіння ним через зловживання службовим становищем (ст. 191 Кримінального кодексу України), створення злочинної організації (ст. 255 КК), прийняття пропозиції або отримання неправомірної вигоди службовою особою.

Документ передбачає, що поверненню державі підлягають грошові кошти, валютні цінності, державні облігації, казначейські зобов'язання України, дорогоцінні метали, каміння, в тому числі ті, що знаходяться на банківських рахунках або на зберіганні у фінансових установах. Це також стосується доходив від цих коштів.

Як повідомляв 5.ua, в Україні необхідно створити окремий суд, який займатиметься виключно справами, пов'язаними з корупцією. Таку думку висловив голова правління Центру протидії корупції Віталій Шабунін.

Попередній матеріал
Порошенко розпочав переговори з лідерами Німеччини та Франції
Наступний матеріал
Європарламент готовий до запровадження безвізового режиму для українців у цьому році - Шульц
Теги:
Loading...