5.ua

Рада прийняла 5 із 6 законів, необхідних для безвізового режиму

  За п’ять із шести законопроектів, які необхідні для запровадження безвізового режиму, проголосували в парламенті.

  Шостий зняли з розгляду, оскільки він пов’язаний із нормою, яку вилучили із законопроекту. Йдеться про фінансування фонду національного агентства з управління активами, вилученими внаслідок злочинних і корупційних дій.

  Всі законопроекти ухвалили з першої спроби, проте після тривалих дискусій. Основне обговорення стосувалося законопроекту щодо арешту майна з метою усунення корупційних ризиків під час його застосування. За словами депутатів, правки, які внесли в документ у профільному комітеті - лише погіршують норми Кримінального процесуального кодексу. А це дозволяє корупціонерам повернути арештоване майно.

  "Ці формулювання, якщо вони не будуть переглянуті, фактично погіршать ситуацію щодо розслідування корупційних злочинів і щодо накладення арешту і спецконфіскації на майно корупціонерів. Вони не будуть визнанні нашими європейськими партнерами і нам все одно прийдеться переголосовувати цей закон, якщо він буде прийнятий в редакції, запропонованій комітетом", - заявив міністр юстиції Павло Петренко.

  Натомість у комітеті запевняють: запропоновані правки не лише відповідають, а дублюють норми європейських документів.

  "Я можу зачитати статтю 6 директиви ЄС "конфіскація щодо третіх осіб". Але зачитувати її власне нема потреби, вона слово в слово переписана в даному законі. Будь-ласка, якщо слідчі хочуть працювати - вони зможуть і арештувати, а після доказів згідно рішення суду і конфіскувати", - зазначив голова фракції "Блоку Петра Порошенка" Юрій Луценко.

  Після обговорень депутати таки ухвалили законопроект. За висловився 291 парламентарій. Однак ухвалений документ можуть змінити, якщо отримають несхвальні висновки ЄС.

  Попередній матеріал
  Генштаб: На Донбасі необхідно розгорнути миротворчу місію ООН
  Наступний матеріал
  У США довкола Статуї Свободи здійснили політ з реактивним наплічником (відео)
  Теги:
  Loading...