5.ua

Рада проголосувала за направлення до Конституційного Суду проекту змін до Конституції

  Верховна Рада проголосувала за направлення до Конституційного Суду проекту змін до Конституції в частині децентралізації.

  За це рішення віддали голоси 288 нардепів.

  Не голосували за дане рішення фракції Радикальної партії та "Самопомочі".

  Як повідомляв 5.ua, Президент України Петро Порошенко в ході виступу в парламенті наголошував, що головною одиницею самоврядування стануть громади. Також він казав, що ніякого "особливого статусу" для Донбасу не передбачено.

  "Жодного натяку в проекті немає на федералізацію! Україна була, є і буде унітарною державою! Немає там ніякого, як написали деякі ЗМІ, особливого статусу Донбасу. Проект лише допускає можливе специфічне здійснення самоврядування в окремих районах Донецької і Луганської областей і то лише в межах окремого закону", - сказав глава держави.

  Також при децентралізації розпустити місцеву Раду можуть лише Президент, Рада і КС разом.

  "Я хочу прокоментувати найбільш конфліктний пункт, який викликав багато нарікань. Йдеться про так зване право Президента розпускати місцеві ради. Хоча там написано, що це право – спільна прерогатива глави держави, суду і парламенту. Якщо чорти попутають якусь місцеву раду і вона прийме рішення, які порушують Конституцію, або загрожують нацбезпеці – Президент зможе призупинити її роботу. Так, свого часу можна було б за лічені години можна було б вчинити з ВР Крим. Всі це пам'ятають. Потім – слово за Конституційним судом. А далі ви, Верховна Рада, призначаєте перевибори", - наголосив Президент.

  Попередній матеріал
  Яценюк: державним діячам треба приймати важкі рішення, децентралізація – одне з них
  Наступний матеріал
  Китай продовжує експансію юаня
  Теги:
  Loading...