верховна рада 5.ua

Рада проголосувала за "безвізовий" закон про електронне декларування

  Відтак система електронного декларування запрацює вже у 2016 році

  У вівторок, 16 лютого, депутати Верховної Ради у другому читанні та в цілому підтримали законопроект №3755 про внесення змін до закону України про протидію корупції, що стосується роботи електронної системи надання і оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій в державі або в органах місцевого самоврядування. За цей документ віддали голоси 238 народних обранців, передає "Інтерфакс-Україна". Закон ухвалили з поправками ініціатора документа - позафракційного народного депутата Вадима Денисенка.

  Закон вилучає положення, що обмежує час ухвалення Національним агентством з питань запобігання корупції рішення про початок роботи системи електронного декларування. Таким чином ухвалення закону дасть змогу вже в 2016 році подавати і оприлюднити декларації в електронному вигляді.

  Водночас депутат Сергій Лещенко (БПП) повідомив у своєму Facebook про те, що згідно з правками до ухваленого закону на рік відкладається настання кримінальної відповідальності за неправдиві відомості в деклараціях. "У підсумку, чиновники отримали право брехати в деклараціях весь 2016 рік. І жодних проваджень по незадекларованим віллам на Лазурці, квартирам у Лондоні та фірмам на Панамі не буде цілий рік", - написав він. Крім того, закон послаблює антикоррупційні практики. Він обмежив кількість родичів, чиє майно треба декларувати, та підвищив поріг декларування коштовностей та подарунків втричі - з 50 до 150 мінімальних зарплат. "Тобто можна не декларувати "подарунки" ціною 200 тисяч гривень", - зазначив Лещенко і додав: "Я закликаю керівника представництва Євросоюзу Яна Томбінського не визнавати ухвалення цього закону виконанням вимог безвізового режиму та наполягати на запровадженні кримінальної відповідальності вже за підсумками декларування в 2016 році".

  Нагадаємо, 18 грудня 2015 року Єврокомісія рекомендувала скасувати візовий режим для України.

  Попередній матеріал
  У США вчені заявили про нові ліки від раку
  Наступний матеріал
  Київський Патріархат прокоментував декларацію Папи Римського та Кирила
  Теги:
  Loading...

  ЄС прокоментував ситуацію з правкою в держбюджет, яка відтерміновує електронне декларування

  У Раді зареєстрували законопроект про скасування правки в бюджеті, яка відтерміновує електронне декларування

  Президент закликав депутатів ухвалити законопроекти щодо безвізового режиму найближчим часом

  Клімкін летить до Брюсселя домовлятись про безвізовий режим