unian.net

Питання повернення контролю держави над "Укрнафтою" вимагає політичної волі найвищого керівництва - депутат

Питання повернення контролю держави над "Укрнафтою" і повернення до бюджету дивідендів від її діяльності вимагає політичної волі найвищого керівництва країни.

Про таке в ефірі "5 каналу" наголосив народний депутат від "Блоку Петра Порошенка" Сергій Лещенко. "

В новому парламенті є група депутатів, які об'єдналися в таку коаліцію повернення контролю держави над "Укрнафтою". Відповідний закон написаний вже давно, він внесений, але не приймається. І не приймається з дуже простої причини, тому що в пана Коломойського за його особистим зізнанням є бізнес-партнер на прізвище Андрій Іванчук, який очолює комітет з питань економічної політики Верховної Ради – це найближчий товариш Арсенія Яценюка, його права рука. І вони дуже цікаво співпрацюють – Яценюк подає законопроект про кворум в "Укрнафті", щоб зменшити цей кворум, а Іванчук на своєму комітеті блокує. На цьому тижні тричі призначалось засідання і тричі вони не відбулись. А Гройсман в свою чергу без рішення комітету не ставить цей закон на розгляд парламенту", - зазначив Лещенко.

"Парламент за наполяганням прем'єра голосує за якісь спеціальні податки на пенсії, щоб в людей найпростішим способом забрати хоч якісь гроші в бюджет, тому що там величезна дірка. І водночас нездатен забрати гроші в розмірі 1,8 млрд грн, які вже знецінились в два рази в олігарха, який є керівником обладміністрації", - додав він.

"Це питання вимагає політичної волі найвищого керівництва. Зрештою, якщо людина не платить дивіденди, але при цьому обіймає посаду, є дуже простий інструментарій як це питання вирішити – президент має право звільнити цього губернатора с посади. Тому що весь олігархічний вплив пана Коломойського на сьогодні оснований на тому, що він є губернатором. Якщо він знімається з цієї посади – його вплив зменшується і тоді з'являються інші способи впливу на те, щоб ці дивіденди потрапили в бюджет", - наголосив депутат.

Попередній матеріал
У Сумах попрощалися із загиблим під Дебальцевим бійцем АТО
Наступний матеріал
Порошенко підписав зміни до закону "Про міліцію"
Теги:

"Нафтогаз" звинувачує "Укрнафту" у блокуванні аукціону з продажу енергоносіїв

Уряд узгодив завдання "Нафтогазу" для зборів акціонерів "Укрнафти"

Генпрокуратура веде розслідування зловживань службовцями "Укрнафти"

"Нафтогаз" перерахував "Газпрому" $15 мільйонів передоплати