5 канал

Путін, завдяки військовій агресії, планує розвалити Україну швидше, ніж розвалиться Росія – Саакашвілі

На сьогодні головне завдання українців утримувати лінію фронту на Донбасі, адже Путін не збирається зупиняти військову агресію, завдяки якій планує здійснити військовий переворот в Україні.

Про таке в ефірі "5 каналу" заявив колишній президент Грузії Михайло Саакашвілі.

"У Путіна чіткий план - обгородити цю територію, отримати для неї статус, як він хотів у Придністров'ї, Абхазії і так далі, потім закріпитися і через якийсь час визнати і анексувати. Він ні на що не погодиться, крім цього остаточного рішення. Він може підписувати мирний план і захоплювати нову територію, знову підписувати і знову захоплювати, і вводити так званих миротворців. Його план зараз - захопити нові плацдарми на Донбасі, потім зробити коридор через Волноваху на Крим, потім, якщо все вийде, піти до Одеси і вийти на Бессарабію, вийти до Молдови і з Придністров'ям з'єднати цей коридор. І після цього розхитувати ситуацію в Києві, домагаючись військового перевороту або великих заворушень у столиці України та подальшого розпаду Української держави. Його плани очевидні, ні про що інше він не буде домовлятися. Він розуміє, що Росія летить до біса - це правда, економіка там обвалюється. Але його розрахунок в тому, що Україна розвалиться швидше, ніж Росія, і він отримає додаткові два-три роки в результаті такого маневру. А потім, дасть Бог, і нафта почне рости, і життя у нього налагодиться, і росіяни знову будуть його терпіти наступні 20 років", – заявив він.

"Тому головне завдання українців - стримувати його на фронті. І там потрібні військові реформи. Сподіваюся, що американці дадуть зброю, як вони оголосили. Зараз Україні дуже потрібні американські протитанкові системи і безпілотники. Будемо сподіватися, що Керрі привезе зброю", - зазначив Саакашвілі.

Попередній матеріал
Ярош переніс ще одну операцію – активістка
Наступний матеріал
Українські бійці відбили два жорсткі штурми терористів

Аналітики закликали владу США дати Україні військову допомогу і врешті зупинити Путіна

Путін запропонував Меркель "чеченський" варіант врегулювання української кризи - FT

Путін відновив свою війну проти України - New York Times

Сорос: Путін хоче знищити Україну раніше, ніж розпадеться сама Росія