Результати Нормандських перемовин
Результати Нормандських перемовин 5 канал

Припинення вогню на Донбасі і обмін полоненими "всіх на всіх" – Зеленський про результати Нормандських переговорів

Читайте по-русски
Повне припинення вогню на сході України має бути досягнуто до кінця поточного 2019 року

Обмін "всіх на всіх"

Президент України Володимир Зеленський заявив, що в рамках Нормандського саміту сторони домовились про обмін полоненими за принципом "всіх на всіх" до 31 грудня 219 року та розведення військ ще в трьох пунктах на лінії зіткнення. Про це він сказав на брифінгу лідерів Нормандської четвірки у Парижі, інформує "5 канал".

Припинення вогню на Донбасі

Крім того, Зеленський сказав, що було домовлено, що повне припинення вогню на сході України має бути досягнуто до кінця поточного 2019 року.

"Ми погодили деякі дуже важливі речі. Перше – це невідкладні заходи щодо стабілізації ситуації на сході України – це повне, всебічне припинення вогню на сході України, яке має розпочатися до кінця 2019 року", – сказав Зеленський.

Водночас президент України повідомив, що сторони не домовилися щодо багатьох питань, але сподівається, що це можна буде зробити на наступних зустрічах.

Зеленський також наголосив на кількох "червоних лініях", які Україна ніколи не переступить: це неможливість федералізації і неможливість компромісів через поступки в межах територій.

СММ ОБСЄ має отримати дозвіл на нічне спостереження за обстрілами на Донбасі. Мандат спеціальної моніторингової місії ОБСЄ ближчим часом має бути розширений, із дозволом на роботу вночі. Про таку домовленість  заявила канцлерка Німеччини Ангела Меркель за підсумками саміту Нормандської четвірки.

"Мандат ОБСЄ має бути розширений, вони повинні спостерігати не тільки вдень, а і вночі, а також 7 днів на тиждень", – заявила вона. 

Меркель додала, що учасники Нормандської четвірки планують зустрітися знову через чотири місяці. Тим часом міністри закордонних справ і радники будуть обговорювати питання проведення місцевих виборів. 

Вибори в ОРДЛО

Україна, Росія, Німеччина та Франція домовилися, що передумови для проведення місцевих виборів в ОРДЛО мають бути створені протягом 4 місяців. Про це заявив президент Франції Еммануель Макрон.

 "Нам зараз треба доручити міністрам закордонних справ і радниками узгодити політичні умови, щоби за 4 місяці створити передумови для проведення місцевих виборів", – заявив він.

При проведенні виборів має бути врахована домовленість про "формулу Штайнмаєра", наголосив президент Франції.

"Ми досягли домовленості щодо "формули Штайнмаєра", – заявив він.

"Ми розуміємо, що це непросто... Але за політичної волі ми можемо вирішити також складні питання", – додала канцлер Німеччини Ангела Меркель.

Як повідомляв 5.UA, Україна та Росія не досягли домовленості про новий контракт на транзит та постачання газу. 

Під прицілом камер: як Макрон зустрічав учасників Нормандських перемовин – фото

Попередній матеріал
Спільна прес-конференція після перемовин лідерів країн Нормандської четвірки – відео
Наступний матеріал
Зміни до Коституції України щодо статусу Донбасу та амністія бойовиків – Путін про результати Нормандського формату
Loading...