5.ua

Про що говорили Порошенко і Меркель в Берліні

Альтернативи Мінським угодам немає. Про це заявив Президент Петро Порошенко у Берліні під час спільної прес-конференції з канцлером Німеччини. Як зазначила канцлер Німеччини Ангела Меркель, бойовики так і не допустили спостерігачів ОБСЄ на підконтрольні їм території. За її словами, у разі подальшого наступу на Маріуполь у Європі готові взятися за санкції.

Місяць Мінським угодам, рік анексії Криму  - домовленості не працюють. Але механізми, щоб вони запрацювали, продовжують шукати, у тому числі і підчас зустрічі у Берліні.

"Мені здається, що усі бачимо, що є складності, щодо виконання перемир’я. Воно не діє. Ми також констатуємо деескалацію конфлікту. Ми розуміємо, щоб  досягти  успіху нам треба працювати. Україна зі свого боку, а ми зі свого боку зробимо усе можливе", - сказала Меркель.

"Наша чітка і спільна позиція - альтернативу Мінську не існує. Мінськ має працювати і усі сторони мають виконувати усі взяті на себе зобов’язання. Україна виконує режим припинення вогню", - наголосив Порошенко.

Про посилення санкцій Європа готова говорити уже у березні. Але запровадити їх можуть не раніше червня. Або ж у разі ескалації конфлікту

Ольги Сніцарчук, Ян Доброносов, "5 канал"

Попередній матеріал
Елтон Джон закликав бойкотувати Dolce&Gabbana
Наступний матеріал
США продовжуватимуть санкції проти Росії, пов'язані із анексією Криму - Псакі